Bitcoin ve kripto paralar için belirleyici olacak 4 gelişme

Bitcoin 2022 etkinliğinin önümüzdeki haftanın kripto para gündemini domine etmesi bekleniyor. Onun haricinde FOMC tutanakları da takip edilecek.

Gözler Bitcoin 2022’de

Bitcoin için yatay, altcoin‘ler için genel olarak yükselişle geçen bir haftanın ardından yeni haftada Bitcoin daha çok konuşulacak gibi görünüyor. Önümüzdeki hafta tarihin en büyük Bitcoin etkinliği olarak adlandırılan Bitcoin 2022 gerçekleşecek.

Etkinlikte Nayib Bukele’den Peter Thiel ve Michael Saylor’a kadar çok sayıda önemli isim yer alacak. Geçtiğimiz yılki Bitcoin 2021’de El Salvador’un Bitcoin’i resmi para yapacağını duymuştuk. Bu sene de böyle bir sürpriz yaşanacağı beklentisi var. Çarşamba günü başlayacak olan Bitcoin 2022, cumartesi gününe kadar devam edecek. Son gün ise çeşitli konserlerle bir kutlama havasında geçecek.

FOMC tutanakları

Öte yandan piyasalar FOMC tutanaklarını takip edecek. Çarşamba günü yayımlanacak tutanaklarda 50 baz puanlık faiz artırımlarına ve bilançoya ilişkin görüşler önem teşkil edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Bitcoin için milyon dolarlık tahmin

Fed konuşmaları

Ayrıca, bazı Fed konuşmaları da izlenmeye değer. Salı günü Fed Başkan Yardımcısı Lael Brainard ve Fed Minneapolis Başkanı Nael Kashkari, çarşamba günü Fed Philadelphia Başkanı Patrick Harker, perşembe günü Fed St. Louis Başkanı James Bullard konuşacak.

Rusya-Ukrayna gelişmeleri

Son olarak önümüzdeki haftada da Rusya ve Ukrayna arasındaki gelişmeler belirleyici olabilir. Rusya’ya daha fazla yaptırım olasılığı ve Türkiye’de yapılacağı söylenen muhtemel Putin-Zelenski görüşmesi piyasalarda yankı bulabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl