Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Visa’dan Bitcoin’in kullanımı ve kabulünü yaygınlaştıracak plan

visa

Küresel ödeme devi Visa’nın CEO’su Alfred Kelly, Fortune tarafından hazırlanan podcast yayını Leadership Next’e yaptığı açıklamada, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili planlarını anlattı.

Kelly, “İki şey yapmaya çalışıyoruz. Birincisi, Visa kartlarıyla Bitcoin satın almayı sağlamak. Ve ikincisi, Bitcoin cüzdanlarıyla çalışarak Bitcoin’in itibari paraya kolaylıkla dönüştürülebilmesine ve böylece Visa’nın kabul edildiği dünya çapındaki 70 milyon yerde anında kullanılabilmesine imkan vermek.” ifadelerini kullandı. Kelly devamında, bu ikinci konuda özellikle gelişmekte olan pazarlarda yeni bir ödeme aracı olma noktasında güçlü bir potansiyel gördüklerini söyledi.

Visa CEO’su, dijital para dünyasında birçok oyuncuyla çalıştıklarını ve şu anda birlikte çalıştıkları şirket sayısının 35 olduğunu belirtti.

Kelly, Ocak ayında Bitcoin gibi kripto para birimlerini “dijital altın” olarak gördüklerini açıklamıştı. Visa, bir yandan son kullanıcıya dönük çalışmalar yaparken bir yandan da bankalara kripto para teknolojisi sağlamak için proje yürütüyor. Şirket, geçtiğimiz ay geleneksel bankalarda müşterilerin Bitcoin alıp satabilmelerini sağlamak amacıyla Anchorage ile ortaklık kurmuştu.

Öte yandan Visa’nın rakibi Mastercard da yakın zaman önce, yıl bitmeden kripto paraları kendi ağı ile entegre etmeyi planladığını bildirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Tuna Cevapla

    Binance Kilitli İşlemlerde, Herhangi bir coin’de 14 gün boyunca paramı kilitlesem zarar eder miyiz? Yani kilitli işlemlerde zarar edilme olasılığı var mı ? Mesela; 14 gün boyunca Usdt hesabına yıllık %7 getiri oranı ile 5 lot yani 500 USD para yatırırsam 14 gün sonunda 35$ faiz mi kazanmış olacağım ?

    1. Burak Köse Cevapla

      USDT olarak zarar etmezsiniz. Yıllık %7 getiri oranıyla paranızı yatırdığınızda 14 günün sonunda yaklaşık 1.5 dolar faiz kazanırsınız. Eğer bir yıl boyunca kilitlemek söz konusu olsaydı o zaman kazancınız 35 dolar olacaktı. USDT’de değer sabit olduğu için kayıp yaşamazsınız ancak başka bir coin’de, örneğin BNB’de yaptığınızda BNB’nin değer kaybı olursa sizin de paranız değer kaybedecektir.