Bitcoin’de 1.5 ayın en güçlü artışı: 1 milyar dolarlık short tasfiye edildi

bitcoin

Bitcoin fiyatı, 9 Haziran’dan beri en büyük günlük fiyat artışını yaşıyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 35 bin 282 dolar seviyesinden 39 bin 850 dolara kadar yükseldi ve yüzde 13 oranında değer kazandı. Böyle bir fiyat hareketi, en son 9 Haziran 2021’de görülmüştü.

Bitcoin’deki bu yükseliş, Bybt verilerine göre bir numaralı kripto parada düşüş yönünde pozisyon alan trader’ların yaklaşık 1 milyar dolarlık büyüklüğe sahip pozisyonlarının zararla kapatılmasına yol açtı.

Olumlu haber akışı fiyatları etkiledi

Fiyat artışı, geçen hafta Elon Musk’ın The B Word etkinliğinde SpaceX’in de Bitcoin yatırımı olduğunu açıklamasının üzerine, dün Londra merkezli ekonomi gazetesi City A.M.’in şirket içinden bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Amazon’un Bitcoin kabul etmeye başlayacağını bildirmesinden sonra geldi. Amazon, geçtiğimiz günlerde de dijital para ve blok zinciri ürün yöneticisi aradığı bir iş ilanı yayınlamıştı.

Bitcoin’in yükselişi, diğer kripto paraları da pozitif etkiledi. En büyük kripto paralardan Dogecoin, son 24 saatte yüzde 16 oranında artış kaydederken Polkadot ve Cardano da yüzde 12 yükseldi.

Kripto paraların toplam piyasa değeri ise 1.5 milyar doları geçerek 1 milyar 550 milyon dolara ulaştı. Bitcoin’in piyasa değeri 09.50 itibari ile 730 milyon dolar seviyesinde.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl