Bitcoin’i destekleyen isim New York’a belediye başkanı oldu

Bitcoin, Miami'den sonra New York ile ABD'de bir Bitcoin dostu şehir daha kazandı. "New York Bitcoin’lerin merkezi olacak" diyen Eric Adams, New York'un yeni belediye başkanı oldu.

New York’ta belediye seçimleri sonuçlandı ve şehrin yeni başkanı, Demokrat kanadın adayı eski polis memuru Eric Adams oldu.

New York tarihinin ikinci siyah belediye başkanı olan Adams, oyların yaklaşık yüzde 66’sını aldı. Böylece Bitcoin, Miami’den sonra ABD’de bir Bitcoin dostu şehir daha kazandı.

Bitcoin vadiyle gündeme gelmişti

Adams, Haziran ayında Bitcoin’e destek verdiği açıklamalarıyla konuşulmuştu. 61 yaşındaki belediye başkanı, yaptığı konuşmada, “New York’lulara söz veriyorum. Başkan seçildiğimde başka bir şehir göreceksiniz. Burası bilimin, siber güvenliğin, kendi kendine sürebilen arabaların, drone’ların ve Bitcoin’lerin merkezi olacak” demişti. Bu arada Bir başka Bitcoin destekçisi olan başkan adayı Andrew Yang ise ön seçimin erken turlarında elendi.

ABD’de bugüne kadar Bitcoin konusunda iki şehir öne çıkıyordu. Miami, Bitcoin ile ilgili önemli atılımlar yaparken Teksas eyaleti de Bitcoin madenciliğinde hızlı bir şekilde ilerliyor. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son olarak dün bir sonraki maaşını Bitcoin ile alacağını açıkladı. Teksas’ta da son zamanlarda yeni madencilik tesisleri kuruluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl