BlackRock’tan iflas eden Bitcoin madencilik şirketine kredi

blackrock

Varlık yönetim devi BlackRock, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bildirime göre, iflas eden Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific’in faaliyetlerine devam edebilmesi için kredi taahhüdünde bulunan en büyük alacaklılar arasında yer alıyor.

ABD’deki en büyük kripto madenciliği şirketlerinden biri olan Core Scientific, üzerindeki borç yükünden dolayı geçtiğimiz hafta Bölüm 11 kapsamında iflas başvurusu yapmıştı. Bloomberg, varlık yöneticisi BlackRock’un iştirakleri tarafından yönetilen fonlar ve hesaplar aracılığıyla 17 milyon dolar taahhüt ettiğini aktardı.

Önceden düzenlenmiş iflas anlaşmasının bir parçası

SEC’ye yapılan başvuruya göre, firma tarafından yönetilen fonlar da 28 Aralık itibarıyla Core Scientific’in 37,9 milyon dolarlık paya dönüştürülebilir tahvillerini elinde tutuyordu. Yatırım devi BlackRock, madencilik şirketinin paya dönüştürülebilir tahvil hissedarlarından aldığı 75 milyon dolarlık son kredinin 17 milyon dolarlık kısmını taahhüt etti.

Belgelerde, en son 17 milyon doların şirketin planlı iflas sürecinin bir parçası olan 75 milyon dolarlık yeni paya dönüştürülebilir tahvillerinden geldiği belirtiliyor.

21 Aralık’ta iflas başvurusunda bulundu

Enerji krizinden dolayı artan yüksek maliyet ile düşük gelir Bitcoin madencisi Core Scientific’i iflasa sürüklemişti. Madencilik kapasitesi bakımından en büyük şirket, 21 Aralık’ta 11. Bölüm için başvuruda bulundu.

Şirketin iflas belgeleri, 1.4 milyar dolar değerinde varlığa ve yaklaşık 1.3 milyar dolar değerinde borca sahip olduğunu gösteriyordu. Core Scientific, iflas mahkemesinin de yardımıyla borcunun büyük bir kısmını öz sermayeye dönüştürmeyi planlıyor. Bünyesindeki herhangi bir cihazı veya da işletme tesisini satmayı düşünmeyen firma geliştirilmekte olan işletim sahalarını satmayı düşünüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl