14 Tayland bankası, bir Blockchain platformu için güçlerini birleştirdi

Tayland merkez bankasının dün yaptığı açıklamada 14 Tayland bankasının Tayland Blockchain Toplululuk Girişimi için güçlerini birleştirdiği bildirildi.

Tayland merkez bankasının dün yaptığı açıklamada 14 Tayland bankasının Tayland Blockchain Topluluk Girişimi’ni oluşturmak için güçlerini birleştirdiği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak bir basın konferansında konuşan Tayland Merkez Bankası’nın Başkanı Veerathai Santiprabhob, “Bu altyapı paylaşımıyla bankaların kendi başına yatırım yapmaları ihtiyacı ortadan kalkıyor. Bu oluşum, birlikte çalışabilirlik verimliliğini artıracak, finans sektöründeki maliyetleri azaltacak ve tüketici ile iş sektörünün ihtiyaçlarını ele alacak. Ayrıca karmaşıklığı en aza indirerek Blockchain ağı üzerinde veri doğrulamayı kolaylaştıracak, sahtecilik risklerini düşürecek ve güvenliği artıracak. ” açıklamasını yaptı.

Söz konusu sistem başlangıçta Tayland Merkez Bankası tarafından test edilecek ve devlet ihaleleri ile diğer yurt içi alım-satım işlemlerine teminat mektupları vermek için kullanılacak.

Tayland’da müşterilerin ödeme yükümlülüklerini garanti altına almak için bankalarca verilen belgeler olan teminat mektuplarının yönetimi günler alabiliyor. Belgelerin dijitalleşmesi ve Blockchain’e kaydırılmasıyla bu sürenin 30 dakikaya kadar indirilmesi hedefleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl