Bu hafta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli gelişme

Haftaya 42 bin dolar bandında başlayan Bitcoin için önümüzdeki günlerde belirleyici olabilecek ve aynı zamanda tüm piyasaları da yakından ilgilendiren önemli gelişmeler var.

Senato’da stabil coin toplantısı

Salı günü ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde stabil coin’ler başta olmak üzere kripto paralarla ilgili kritik bir toplantı gerçekleşecek. “ABD Başkanı’nın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun stabil coin raporunun incelenmesi” başlığıyla yapılacak ve internet üzerinden canlı yayınlanacak toplantıda komite üyeleri, Hazine Bakanlığı müsteşarı Nellie Liang’ı dinleyecekler.

FOMC tutanakları yayımlanacak, bölgesel Fed başkanları konuşacak

Çarşamba günü ise Ocak ayı toplantısına dair FOMC tutanakları yayımlanacak. Bu tutanaklarda Fed üyelerinin faiz artırımı ve para politikasının sıkılaştırılması konusundaki eğilimleri takip edilecek. Mart ayında 50 baz puan faiz artışı yönünde beklentiler varken tutanaklar üzerinden yapılacak okumalar önemli olacak. Ayrıca bölgesel Fed başkanlarından hafta boyu gelecek açıklamalar da fiyatları etkileyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Bitcoin hash rate’inde yeni rekor

Rusya-Ukrayna gerginliği

Diğer yandan Rusya-Ukrayna geriliminde yaşanacak olası durumlar da piyasalar tarafından yakından izleniyor.

Robloc, Airbnb, Walmart ve Palantir’in bilançosu bekleniyor

Son olarak salı günü, Nike’ın da iş birliğine vardığı metaverse platformu Roblox’un bilançosu belli olacak. Kripto parayla ilgili olası açıklamalardan dolayı da salı günü Airbnb, çarşamba günü Nvidia, perşembe günü Walmart ve Palantir’in bilanço açıklamaları takip edilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl