Büyük yatırım bankası, kripto platformunu 5 kripto para ile açtı

Toplam varlıkları 80 milyar doları aşan Latin Amerika'nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, kripto para alım satım platformu Mynt'i resmen kullanıma sundu.

Brezilya ve Latin Amerika’nın en büyük yatırım bankası olan BTG Pactual, kripto para alım satım platformu Mynt’in resmen faaliyetine başladığını açıkladı.

Mynt, başlangıç itibari ile beş kripto parayı listeledi. Bunlar; Bitcoin, Ether, Solana, Polkadot ve Cardano‘dan oluşuyor. Yapılan açıklamaya göre platformun kullanıcıları, 100 real (yaklaşık 20 dolar) gibi düşük ücretlerle kripto paralara yatırım yapabiliyorlar.

BTG Pactual’ın dijital varlıklardan sorumlu yöneticisi Andre Portilho, kriptonun risk taşımakla birlikte büyük potansiyel barındırdığını ve yeni fırsatlar sunduğunu ifade etti. Portilho, Mynt’te çok sezgisel bir platform ile önde gelen kripto paralara erişim verdiklerini ve tüm soruları yanıtlamaya hazır bir ekibin 7 gün 24 saat boyunca müşteri desteği sunduğunu belirtti.

Yatırım devi, kripto para alım satım platformu konusundaki ilk çalışmalarını, Eylül 2021’de duyurdu. Şirket, 2021’in sonlarında Bitcoin ve Ether’de hizmet sunmayı hedefliyordu.

Brezilya’da büyük kripto para hareketliliği

Öte yandan önceki gün de Brezilya’nın en büyük aracı kurumu XP, devreye aldığı yeni kripto para platformuyla Bitcoin ve Ether için alım satım hizmeti vermeye başladı.

2020 verilerine göre 212 milyonluk Brezilya’da 10 milyona yakın insanın kripto para yatırımı yaptığı tahmin ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl