Cardano’da (ADA) akıllı kontrat güncellemesi resmen onaylandı

Cardano'nun mühendislik firması IOHK (yeni adıyla IOG), akıllı kontrat güncelleme başlangıcını resmen konfirme etti. Yapılan açıklamada, "Pazar akşamı hard fork'un uygulanabilmesi için bugün Cardano anaağında başarılı şekilde bir güncelleme teklifi sunulmuştur" denildi.

Cardano’da Alonzo hard fork’u için beklenen gün olan 12 Eylül yaklaştıkça açıklamalar da birbiri ardına geliyor. Cardano geliştiricisi mühendislik şirketi IOG’den yapılan açıklamada, Cardano’nun ana ağına başarılı şekilde akıllı kontrat güncelleme teklifinin sunulduğu belirtildi. Alonzo hard fork birleştirici (HFC) etkinliği artık resmi olarak ekibinin plânladığı şekilde 12 Eylül’de gerçekleşecek.

IOG’nin de, “Cardano’da şu ana kadar yapılmış en önemli güncelleme” olarak nitelendirdiği bu değişim için stake havuz işleticileri, borsalar ve diğer bileşenler de büyük bir hazırlık içinde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson: Büyük FUD fırtınası var

Cardano kurucusu ve IOG CEO’su Charles Hoskinson da, geliştiricilerin halihazırda uygulamaları için Plutus koduna sahip olduklarını ve Pazar gününden itibaren blok zincirinin ana ağında onu çalıştırabileceklerini söyledi:

“Teklif sunuldu. Her şey hazır. Roketler havada. Pazar günü, Alonzo hard fork’u yaşanacak. Bundan sonra Cardano üzerinde akıllı kontratlar olabilecek. Artık testnet’te değil, mainnet’teyiz. Dolayısıyla Plutus kodu olan geliştiricileri Pazar günü bekliyoruz. Bizim için çok büyük bir an. Bundan sonra da tabii ki yapılması gereken çok fazla şey olacak. Ekim ayında da, gelişmelere göre bir geliştirici destek programı da düzenleyeceğiz.”

ADA’daki düşüş devam ediyor

Özellikle Hoskinson’ın da tepki gösterdiği ve “FUD dalgası” dediği iddiaların ardından düşen ADA fiyatı, dünkü piyasa düşüşüne de fazla direnemedi. Sadece birkaç gün önce 3 dolar sınırını zorlayan 3. en büyük kripto para, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 2.20 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl