Cardano’dan Gürcistan’a tedarik zinciri ve doğrulama teknolojisi

Geçen sene Afrika kıtasındaki eğitim anlaşmalarıyla önplâna çıkan Cardano bu kez de Gürcistan ile şarapların kalite ve kontrol süreçlerinin doğrulanması konusunda bir ortaklık kurdu. QR kod doğrulama şirketi Scantrust şirketinin de yer aldığı anlaşmayla Gürcistan'ın şarap üretimindeki gücünün artırılması hedefleniyor.

Özellikle tedarik zincirlerinde yaşanan problemlerin hayatımızda daha çok yer aldığı bu dönemde, Cardano Vakfı’ndan önemli bir ortaklık duyurusu yapıldı. Vakıf, Gürcistan’ın en önemli şarap üretim kenti olan Bolnisi’deki Şarap Üreticileri Derneği ve sahteciliğe karşı QR kod teknolojisi sunan Scantrust ile bir ortaklık kurdu.

Anlaşmayla beraber Gürcistan şarabının orijinalliğini ve kalitesini sağlamak için Cardano blok zinciri teknolojisine dayalı bir izlenebilirlik çözümü yaratılacak. Gürcistan’ın küresel sahnedeki şarap üretimini daha iyi bir konuma getirmek için yapılan anlaşmadaki taraflar halka açık bir takip ve uygulama sistemi geliştirecekler.

“Sertifika ve izlenebilirlik sistemi geliştirecek”

Cardano Vakfı Mühendislik Başkan Yardımcısı Mel McCann konuyla ilgili olarak her türden sistem için yaptıkları geliştirmelerden gurur duyduklarını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Cardano Vakfı, şirketler ve her türden ve sektörden sistem için sağladığı çözümlerden ötürü kendisiyle gurur duymaktadır. Bu işbirliği, şarap imalathaneleri ve müşteriler için hasat noktasından tüketim noktasına kadar uzanan bir şeffaflık ve orijinallik yolu sağlayacak, ayrıca hem uygun maliyetli hem de esnek bir sertifika ve izlenebilirlik sistemi geliştirecek”

100 bin şarap şişesini içerecek

Cardano Vakfı, şarap üreticileri için uygun maliyetli, ve ölçeklenebilir bir platform kuracak ve tüketici etkileşimini artırarak bireysel şarap imalathanelerine yardımcı olacak olan tüm bu ilişkiler ağını yönetecek. 2022 sonbaharında hasat edilen ve 2023 ilkbaharında şişelenen 100 bin şişeye kadar şarap Cardano doğrulama sisteminden geçecek. Müşteriler okuttukları QR kodlar ile orijinallik doğrulamasını yapabilecek ve şarabın hangi süreçlerden geçtiğini görebilecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl