Dogecoin kurucusunun “ayı” tahmini: 4 yıl sürebilir

Dogecoin'in kurucularından Billy Markus, kripto para piyasasının yakın zamanda toparlanamayacağını, ayı piyasasının dört yıl kadar sürebileceğini iddia etti.

Dogecoin’in kurucu ortaklarından Billy Markus, kripto paralarda ayı piyasasının dört yıl sürebileceğini iddia etti.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda dün ve bugün görülen düşüşler, yatırımcıların moralini bir hayli bozdu. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, bir önceki boğa döngüsünün zirve noktası olan 20 bin dolara yaklaşırken akıllardaki en önemli soru, toparlanmanın ne zaman olacağı.

Dogecoin’i kuran iki isimden biri olan Billy Markus, piyasanın önünde sonunda toparlanacağını fakat bunun yakın bir zamanda gerçekleşmeyeceğini iddia etti. Markus, “Nihayetinde her şey yoluna girecek ancak bu yakın bir zamanda olmayacak. 4 yıl sürebilir.” yorumunu yaptı.

Markus, kripto paralardaki satış dalgasının ardından güçlü bir sıçrama gelip gelmeyeceği sorulduğunda ise küresel ekonominin kötü durumu dikkate alındığında aynı fikirde olmadığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Kripto düşüşünden en çok etkilenenler “yeniler”

Bir önceki ayı piyasası ne kadar sürdü?

Kripto paralarda bir önceki ayı piyasası, 2018 yılının Ocak ayında başlamıştı. Bitcoin’in bir önceki zirvesini aşıp yeni bir rekor kırması, yaklaşık 3 yıl zaman almıştı.

Markus, geçtiğimiz günlerde, kripto paraların yüzde 99’unun çökeceğini öne sürmüştü. Dogecoin kurucusu, “Her gün neredeyse 500 coin çıkarılıyor. Bunların %99’u kesinlikle çökecek ve sıfıra gidecek. Ancak büyük kripto paralar genelde %90 ya da biraz daha fazla düşer” demişti.

Son olarak, Dogecoin’in bir diğer kurucusu olan Jackson Palmer ise, birkaç gün önce, Avustralyalı medya kuruluşu The Project TV’ye verdiği röportajda, kripto para piyasasının tamamen spekülatif bir piyasa olduğunu ifade etti. Markus, “Kripto para, özünde sadece bir dijital paradır. Değerli olmasının tek nedeni, insanların öyle düşünmesidir. Kripto para piyasası tamamen spekülatiftir. Gerçek anlamda topluma hiçbir şey sağlamaz. Kiranı kripto parayla ödeyemezsin, yiyecek satın alamazsın.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Bb bb Cevapla

    Keriz silkeleme oyunu

  2. Ferhat Cevapla

    2018 de başlayan ayı piyasesi hala devam etmekte senin tezlerine göre