Elon Musk: Hiçbir zaman token çıkarmayacağız

Elon Musk, eski adıyla Twitter olan X’in token çıkaracağı iddialarına son noktayı koydu. Musk, hiçbir zaman token çıkarmayacaklarını ifade etti.

X’in patronunun bu tweet’i Dogecoin’e yaradı. Kripto para, yaklaşık yüzde 5 oranında artış gösterdi.

Dogecoin yatırımcıları, X’in DOGE ile entegre edilmesini bekliyor. Musk’ın yeni bir token çıkarılacağı iddialarını reddetmesi, DOGE’un X’te bir ödeme yöntemi olarak kullanılması için bir fırsat olarak görülüyor.

 

Elon Musk, Dogecoin’in en önemli destekçisi konumunda. Nisan ayında Twitter’ın logosunu tamamen Dogecoin logosu ile değiştiren Musk, geçtiğimiz günlerde de profilindeki konum bölümünde X’in yanına Dogecoin’in D sembolünü yerleştirmişti. Başarılı girişimcinin X’i her şey için kullanılabilecek bir uygulamaya dönüştürmek istediği biliniyor. Buna, finansal işlemler de dahil. Dolayısıyla DOGE’un X’e bir şekilde entegre edileceği düşünülüyor.

Başarılı girişimci, diğer şirketleri Tesla ve SpaceX’te çok daha önce Dogecoin ile ödeme almaya başlamıştı. Sadece kendi şirketleri değil, diğer şirketlerin de Dogecoin’i kabul etmesi için çaba harcadı. Geçtiğimiz yıl, McDonalds’ın Dogecoin’i kabul etmesi durumunda televizyonda McDonalds hamburgeri yeme sözü vermişti.

“Bu iş için DOGE seçildi”

Eski hedge fonu yöneticisi ve kripto para yatırımcısı Raoul Pal, yakın zaman önce yaptığı bir yorumda, “Elon, X şirketini öncelikle yapay zeka ve ifade özgürlüğü için aldı. İçerik üreticilerin küresel çapta ödeme alabilmeleri için de kriptoyu kullanacak. Bence bu iş için DOGE seçildi.” demişti. Pal, ayrıca kendisine gelen “Neden tüm kripto paralar değil de sadece DOGE?” sorusuna da “Çünkü Musk’ın elinde ciddi miktarda DOGE var ve onu çok seviyor.” yanıtını vermişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl