Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk’ın Tesla’sı bilançosunu açıkladı: Bitcoin satışı yapılmadı

ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla'nın 2022 yılı ilk çeyrek rakamları açıklandı. Şirketin herhangi bir Bitcoin satışı yapmadığı görüldü. Tesla'nın elinde 1.8 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor. Dogecoin ile ürün satışı da yapan Tesla, bilançosuna DOGE da eklemedi.

Twitter’ı almak istemesiyle son haftalarda yine kendisinden çokça söz ettiren Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli araç üreticisi şirket Tesla, 2022 yılı birinci çeyrek bilançosunu açıkladı.

Hisse başına artış beklenenden yüksek

Rakamların beklenenden yüksek gelmesi şirket hisselerinin, açıklamadan sonra %5’ten fazla yükselmesini sağladı. Açıklamaya göre hisse başına beklenen artış 2.26 dolardı ancak 3.22 dolar olarak gerçek rakamlara yansıdı. Aynı zamanda 17.80 milyar dolar olarak beklenen şirket geliri de, 18.76 milyar dolar oldu.

Musk konuşacak: Bitcoin ile ilgili yorum yapacak mı?

Bilindiği üzere şirket sahibi ve CEO’su Elon Musk, Tesla’nın her bilanço açıklamasında ve daha sonrasında yapılan kazanç toplantısında yer almıyor. Ancak ünlü iş insanı, bu geceki toplantıda yer alacak. Musk’ın şirketin Bitcoin politikasıyla ilgili bir yorum yapıp yapmayacağı da merak konusu… Musk’ın konuşması TSİ 00.30’da olacak.

Tesla şirketi geçen sene Şubat ayında ilk kez Bitcoin alımı yapmış ve 1.5 milyar dolarlık BTC’lerin 272 milyon dolarlık kısmını Mart ayında satmıştı. Yine Mart ayında Bitcoin ile araç satışı hamlesini açıklayan şirket, Mayıs ayında ise bu politikasını askıya aldığını açıklayarak, kripto para tarihinin en büyük U dönüşlerinden birine imza atmıştı.

Öte yandan Tesla’nın teslim ettiği 310 bin 48 aracın 295 binin ya da yaklaşık %95’inin Y ve 3 adlı modellerden oluştuğu belirtildi. Şirket kısa süre önce Teksas ve Berlin’de iki yeni fabrika açmıştı. Elon Musk iki açılışa da bizzat katılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl