Endonezya, “trade edilebilir” kripto paraların listesini yayımladı

12 milyonun üzerinde kripto para yatırımcısı olduğu bilinen Endonezya'da hükümet organı Bappebti, trade edilebilir kripto paraların bir listesini yayımladı. Listede 500'ün üzerinde kripto para yer aldı.

Endonezya’nın emtia ve vadeli işlem piyasası regülatörü Bappebti, kripto paraların alım satımıyla ilgili olarak yeni bir düzenlemeye gitti. Söz konusu düzenlemede, ülkede yasal olarak alım satımı yapılabilecek 501 kripto paranın bir listesine yer verildi.

Kurumun resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan listede, piyasa değeriyle en büyük 100 kripto paranın neredeyse tamamı yer alırken ilk 500 dışında bulunan pek çok kripto paraya da yer verildiği görüldü.

Sektör temsilcileri olumlu karşıladı

Gelişme, yerel kripto sektörünün temsilcileri tarafından olumlu karşılandı. Binance’in sahibi olduğu, Endonezya’nın en büyük kripto para borsalarından Tokocrypto’nun kurumsal iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Rieke Handayani, Bappebti’nin adımından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Handayani’ye göre bu, Endonezya’da kripto paralar için yasal mevzuatı güçlendirme ve daha geniş bir tüketici koruması sağlama konusunda önemli bir aşama. Yönetici, listenin kripto paraların alım satımında güveni artırmanın yanı sıra endüstri oyuncularına ve kripto para kullanıcılarına netlik ve yasal kesinlik sağladığını da vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Coinbase davasında sürpriz yargıç değişikliği

Listeye eklenen kripto paralar nasıl belirlendi?

Listeye eklenen kripto paralar için yasal uyumluluk, güvenlik, likidite ve itibar başlıkları altında derinlemesine araştırmalar yapıldığı belirtildi. Listedeki varlıkların yılda en az bir defa kontrol edileceği de ifade ediliyor. Kripto paraların değerlendirmesinin ise dernekler ve sektör oyuncularından oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirildiğinin bilgisi verildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl