Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ether nedir? Ethereum platformunu ve ürünlerini kullanmak için gerekli olan kripto para birimi Ether nedir ve nasıl çalışır? Aşağıda bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

“Yeni başlayanlar için Ether nedir?” sorusunun yanıtını öğrenmek için okumaya devam edin!

Peki, Ether nasıl çalışır? Kısacası geliştiriciler Ethereum zincirinde (Blockchain) uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmak için Ether’le ödeme yapmalıdır. Bunun için de Ether’i para karşılığında satın almalıdır.

Ücretler bir işlemin gerektirdiği şekilde hesaplama gücüne bağlıdır.

Ether’in birincil amacı Ethereum ağı içinde kullanım için olmasıdır. Ancak, söz konusu tüccarın kabul etmesi durumunda mal veya hizmet satın almak için de kullanılabilir. Ether’in tarihi, Ethereum ile birlikte başlar. – Daha fazlası için önceki kılavuzumuza göz gezdirin.

Bitcoin’den farklı olarak, verilebilecek toplam ether sayısı konusunda bir sınırlama yoktur. Ancak yılda kaç kişinin çıkarılabileceği konusunda bir sınırlama vardır. İki kripto paranın nasıl çıkarıldıkları, cüzdanlarında nasıl saklandıkları ve borsadaki işlemleri açısından benzerliklere sahiptirler.

Ether için iki isim ile karşılaşacaksınız: ethereum (ETH) ve ethereum classic (ETC).

Her ikisi de uygulamalar ile akıllı sözleşmeler oluşturmak için kullanılabilir. Hem ETH hem de ETC, piyasadaki değer artışlarından kazanç elde etmek için spekülasyon yapmak için de kullanılabilir. İkisi arasında en popüleri ETH’dir.

Ether hakkında bilmeniz gereken temel gerçekleri Ethereum Vakfı’nın resmi web sitesi ethereum.org‘da bulabilirsiniz. Burada, Ether ile çalışmaya başlama hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz fakat konu çok geniş olduğundan Ether hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulmak biraz karmaşık olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl