Düşüşten önce satan Ethereum balinası büyük zarardan kurtuldu

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar dün geceyi sert düşüşlerle geçirdi. Bitcoin, 25 bin dolara kadar gerilerken en büyük ikinci kripto para Ether de bin 550 dolara geriledi.

Kripto paralardaki düşüşler, çarşamba günü Fed tutanaklarının yayımlanmasıyla başladı ve Evergrande’nin resmi olarak iflasının yanı sıra SpaceX’in 373 milyon dolarlık Bitcoin sattığı (ne zaman sattığı bilinmiyor) gelişmeleriyle derinleşti.

Düşüşler, özellikle kaldıraçlı piyasalarda işlem yapan yatırımcıların büyük zarara uğramasına yol açtı. Sadece 30 dakikada 800 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edilirken 24 saatlik zaman diliminde bu rakam, 1 milyar doların da üzerine çıktı. Öte yandan düşüşü öngörerek zarardan kıl payı kurtulanlar da vardı.

Düşüşten önce 41 milyon dolarlık Ether sattı

Bir Ethereum balinası, piyasadaki büyük düşüşten birkaç saat önce 41 milyon dolar değerinde olan 22 bin 341 ETH’nin tamamını sattı. Söz konusu satış, bin 840 dolar seviyesinde yapıldı ve eğer yapılmasaydı mevcut bin 680 dolarlık fiyat, 4 milyon dolar zarara neden olacaktı.

Kaynak: X/Lookonchain

Bazıları panikle satış yaptı, bazıları ‘dipten’ aldı

Bazı büyük yatırımcılar ise panikle satış yaptı. Örneğin BlockTower Capital, düşüş sonrası Coinbase’e 8 milyon 400 bin dolar değerinde olan 5 bin ETH yatırdı. Bununla birlikte bir başka iki balina da dipten milyonlarca dolarlık alım yaptılar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl