Vitalik Buterin: Ethereum evrim geçirmezse ETH değersiz olacak

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ether fiyatının çökeceğini iddia eden bir makaleye yanıt verdi.

Ethereum’un geleceği yakın zaman önce çöküşünün kaçınılmaz olduğu iddialarıyla incelendi. Ve TNW’de yer alan habere göre Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, bunu şimdilik kabul ediyor.

TechCrunch’ta yayınlanan bir makalede kripto para girişimcisi Jeremy Rubin, Ethereum‘un ölçekleme ve akıllı sözleşme güvenliğiyle ilgili problemleri olduğunu, bu durumun rakipleri karşısında yetersizliğe yol açtığını söyleyerek bütün bunların kaçınılmaz olarak ekonomik soyutlama ile çöküşe yol açacağını öngörmüştü.

Ekonomik soyutlama, işlem ücretinin veya akıllı sözleşme ücretlerinin (gas) ETH yerine herhangi bir ERC20 token’ı ile ödenmesini açıklamak için kullanılan bir ifade.

Rubin, tüm akıllı sözleşme sahiplerinin gas ödemelerini ETH yerine ERC20 token’larıyla yapabileceğini, bunun ETH’yi gereksiz hale getireceğini, dolayısıyla değerini azaltacağını savunuyor.

Sosyal medya platformu Reddit’te bu iddiaya ilişkin yorum yapan Buterin, “Ethereum değişmezse yazarın argümanının tamamı doğru olacak.” dedi.

Buterin, Rubin’in argümanlarının kısmen doğru olduğunu kabul etse de Ethereum’un evrim geçirip gelişerek yaşayabileceğini iddia ediyor. Şu anda topluluğun iki öneri üzerine kafa yorduğunu söyleyen Buterin, bunların hayata geçirilmesi halinde ETH’nin doğal protokol seviyesinde yüceltileceğini ifade etti.

Topluluğun bu önerileri yürürlüğe koymasının ne kadar süreceği belli değil. Zirve seviyesinde 1400 dolardan el değiştiren en büyük altcoin, şu sıralarda 288 dolardan işlem görüyor.

→ ÖNDE GELEN BİR KRİPTO PARA BORSASI BITCOIN GOLD’U LİSTE DIŞI EDİYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl