Circle’a Dolar ile desteklenen Ethereum tabanlı coin için 110 milyon dolar yatırım

Dijital para ürünleri geliştiricisi Circle, USD ile desteklenen Ethereum tabanlı dijital para geliştirme projesi kapsamında Bitmain liderliğindeki yatırım turunda 110 milyon dolar topladı. Şirket, bu yatırım turuyla birlikte değerlemesini de 3 milyar dolara yükseltti.

Bloomberg’de yer alan habere göre, bir dijital para ürünleri geliştiricisi olan Boston merkezli Circle Internet Financial, madencilik donanımı üreticisi Bitmain liderliğindeki 110 milyon dolarlık yatırım turunu kapattı. İki şirket ABD doları ile desteklenen bir token oluşturmayı amaçlayan projede birlikte hareket edecekler.

Yatırım Circle’ın değerlemesini yaklaşık olarak 3 milyar dolara çıkardı. Bitmain ile Circle arasındaki ortaklık, bazı kripto paraların istikrarsız doğasını ele almayı amaçlayan bir itibari para destekli token ya da stabilcoin geliştirme planları ile neticelendi. Proje kapsamında oluşturulacak USD destekli dijital para, Circle USD Coin veya USDC şeklinde adlandırılıyor ve bu yaz Circle tarafından piyasaya sürülecek.

USDC, Ethereum ağına dayalı bir ERC-20 token’ı olacak. USD ile bire bir desteklenecek ve kullanıcıların kripto paraların faydalarından volatilite riski olmaksızın yararlanmalarını sağlayacak. Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Consensus 2018 konferansında yapılan bir röportajda token’ın daha fazla şeffaflık getireceğini söyledi ve şöyle konuştu:

“USDC, küresel düzeyde, daha az maliyet ve daha yüksek güvenlik seviyesiyle internet hızında hareket edebilen bir itibari para sürümü. Bu, ödemelerde dijital token’ları kullanmak isteyen dünya çapındaki işletmeler ve müşteriler için itibari para aktarımının nasıl çalışabileceği konusunda büyük bir gelişmedir.”

7 milyon kullanıcısı olan Circle, USDC’yi Circle Pay ödeme uygulaması ve Circle Trade’de bir kripto OTC masası ve likidite sağlayıcısıyla birlikte entegre etmek istiyor. Şirket ayrıca kripto para borsası Poloniex’te de USDC’yi sunmayı planlıyor. Şirketin kurucu ortağı Sean Neville, Circle’in dolaşımını artırmak için USDC kullanan trader’lardan ücret alınıp alınmayacağına henüz karar verilmediğini söyledi.

→ ARAŞTIRMA ŞİRKETİNİN SON RAPORU: BÜYÜK PARA KRİPTOYA GELİYOR, O SENE BU SENE

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl