Hayes, Ethereum’daki yükseliş beklentisinin nedenlerini açıkladı

Kripto para türev borsası BitMEX'in eski CEO'su Arthur Hayes, piyasanın mevcut durumu hakkındaki görüşlerini paylaştı. Hayes’in Ethereum’a olan inancı değişmedi.

Kripto para alanındaki en popüler analistlerden ve borsa devi BitMEX’in kurucu ismi olan Arthur Hayes, blog sitesinden kripto para piyasalarının mevcut durumunu değerlendirdi. Yeni yazısında ABD Merkez Bankası’nın para politikası konusuna da yer veren Hayes hem Ethereum hem de Bitcoin’i mercek altına aldı.

Ethereum’un yönü yukarı mı?

Amerikan merkez bankası Fed’in eylemlerini derin bir analizden geçiren Hayes, yeni makalesinde Ethereum’daki kısa vadeli fiyat performansına olan güveninin, tamamen yaklaşan Merge etkisinden kaynaklandığının altını çizdi. Hayes, eylül ayında gerçekleşecek olan Merge’ün likidite koşullarından bağımsız olarak pozitif fiyat hareketi ile sonuçlanacağına inanıyor.

Ünlü analist, Ethereum ihracındaki azalmanın ve fiyat ile ağ etkinliği arasındaki pozitif yansımanın Ethereum’a olumlu bir fiyat etkisi yaratacağını öne sürüyor.

Hayes ayrıca bu faktörlerin, beklenenden zayıf bir fiyat hareketi olsa bile, para politikasındaki herhangi bir sıkılaşmanın üstesinden gelebilecek kadar da güçlü olduğunu belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Hayes’den Ethereum için 5 bin dolar hedefi

Bitcoin: Sistemin savurganlığına bağlı gerçek zamanlı bir duman alarmı

Eski BitMEX patronuna göre dolar, likidite koşullarının güçlü bir korelasyonu haline geldi.

Bitcoin’in, toplumun parasal işlerini en iyi nasıl düzenleyebileceği konusunda farklı bir sistem ve ideolojiyi temsil ettiğini dile getiren Hayes, yazısında ayrıca, “USD, küresel rezerv para birimidir ve Amerikan liderliğindeki batı finans sistemi ile kurulu olarak gelir. USD sistemi aşırılık üretirse, Bitcoin bunları içine çekebilir. Bitcoin, USD tabanlı finansal sistemin savurganlığına bağlı olarak gerçek zamanlı bir duman alarmıdır.” ifadelerine yer verdi.

Fed’in, bu yılın mart ayında politika faizini “agresif” bir şekilde yükseltmeye başlamasına değinen Hayes, Bitcoin gibi riskli varlıkların artan USD likiditesine olumlu yanıt verdiğini aktardı. Şu anda finansal varlıkların performansının fiyattan ziyade para miktarına bağlı olduğunu kaydetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl