Ethereum‘u nakit olarak nasıl satın alacağınızı merak ediyorsanız, bunu yapmanın avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmalısınız. Faydaları söz konusu olduğunda, akla ilk gelen iki avantaj: Sürecin kolaylığı ve onunla birlikte gelen gizlilik. Kağıt para kullanmak istiyorsanız, Ethereum (ETH) satın alma süreci hızlıdır ve daha da önemlisi ücret talep edilmemektedir. Buna ek olarak sinir bozucu yasalar ve düzenlemeler hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Evet, bu kolay bir seçenek gibi görünüyor ama hangi kapıyı çalmanız gerektiğini ve risklerin neler olduğunu bilmeniz gerekiyor. Resmi bir şekilde işlem yapmak istiyorsanız Ether‘i nakit ile satın almanın en kolay yolu satın almak istediğiniz para birimiyle yapılan işlemleri destekleyen ve orada sunulanları kontrol edebileceğiniz saygın bir borsa bulmaktır. Hesabınızı kaydettikten ve banka hesabınıza ve kripto para cüzdanınıza entegre edeceksiniz. Borsaların sağladıkları hizmetler için sizizn bir ücret ödeyeceğinizi unutmayın.

Yine de resmi yolu izlemek yerine formaliteleri umursamıyorsanız ETH’yi nakit ile satın almanın en iyi yolu peer-to-peer borsalar yoluyla yapmaktır. Bu merkezi olmayan platformlar, Ethereum sahiplerine yönelik sanal pazar yerleri olarak işlev görür. Bunu bir eBay olarak düşünün, cazip yanlarıyla birlikte daha az resmiyet.

 

LocalEthereum, burada en tanınmış oyunculardan biridir ve paranızı harcamak için nispeten güvenli bir platform olarak yaklaşabilirsiniz. Bu konuda yeterince deneyimlenmiştir. Yine de bu platformda Ethereum’u satmak istediğinize güvenilirlikle nasıl başa çıkacağınıza tamamen sizin karar vermeniz gerekir. Bu sizin sorumluluğunuzda.

LocalEthereum gibi platformlar genellikle satıcıyla bir toplantı ayarlayabilmenizi sağlar. Daha çok bilinmeyen kişileri bir araya getirdiğinden dolayı bu toplantılar halka açık yerlerde düzenlenmektir. Ayrıca yerel kafeler ve bölgenizdeki kripto meraklılarının buluşma yerleri hakkında bilgi alabilir ve süreçteki benzer fikirlere sahip kişilerle tanışabilirsiniz.

Her şeyin meşru olduğuna karar verdikten sonra Ethereum ile ilgili fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Evet bu peer-to-peer borsaların yararlı olduğu başka bir seçenek. Aynı ücret karşılığında yapabileceğiniz tek adresiniz değil, Yine de, paranızı ETH olarak satmak istiyorsanız, CoinBase veya Kraken gibi bir kripto borsaları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, Ethereum’u para biriminizle eşleştirmeyi desteklemeleri koşuluyla, kişisel Ethereum’unuzu nakit alışverişinizlerinizde kullanabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun