Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İster ticaret yapın, ister satın alın ya da kullanın, Ethereum (ETH) kendinize sormaya başladığınızda kesinlikle dikkatinizi çekecektir: Sonuç olarak Ethereum ile nasıl çalışılır? Yeni başlayanlar için Ethereum’un bir kripto para birimi olduğunu ve onun varolduğu Ethereum platformu ile ayrılmaz bir bağlantısı olduğunu bilmelisiniz.

Platformun işleyişini merak ediyorsanız, günlük çalışmasına güç veren ağda oluşan süper bir ‘bilgisayar’ düşünün. Ağın kendisi aynı zamanda Bitcoin‘i de destekleyen Blockchain teknolojisini kullanıyor. Aslında, amaçlarından biri üçüncü taraflarca kontrol edilmeyen, sansür ve sahteciliklere karşı dirençli olan ‘akıllı sözleşmeler’ olarak bilinen merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılmasıdır.

Ancak, Ethereum süreci nedir? Ethereum dijital para birimi, ağdaki kullanıcıların ağdaki uygulamaları çalıştırması için gerekli bilgi işlem kaynakları için bir ödeme aracı olarak Ether’den türetilmiştir. Aynı zamanda geliştiriciler uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri oluşturmak için de kullanıyorlar. Bu iyi ama ETH, gerçek hayattaki durumlarda, örneğin mal ve hizmet satın almak istiyorsanız nasıl çalışır? Cevap basit: Satıcı bir ödeme aracı olarak kabul ettiği sürece işe yarayacaktır.

Bu bizi şu noktaya getirir: Ethereum nasıl kullanılır? Diğer herhangi bir kripto gibi cüzdanında saklayabilirsin ya da borsada işlem yapabilirsin. Ethereum ağında uygulamalar oluşturmak veya çalıştırmak için kullanmıyorsanız, en iyi bahsinizi borsalarda alıp satmaya çalışın ve fiyatlarındaki değişikliklerden kar etmeyi deneyin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl