Ethereum’da neler oluyor? Ticaret hacmi dün %700 arttı

Dün, en büyük ikinci kripto para olan Ether'in ticaret hacmi şaşırtıcı bir şekilde 1.7 milyar dolardan 12 milyar dolara yükseldi.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre dün Ether’in ticaret hacmi, Aralık’taki boğa koşusundan bu yana görülmeyen seviye olan 12 milyar dolara yükseldi. 1-2 gündür dar bir aralıkta işlem gören Ether’de fiyatlar 463 doılar ile 473 dolar arasında seyrediyordu.

Piyasanın en büyük ikinci kripto parası, son yedi günde neredeyse hiç değişmedi ve Temmuz ayı boyunca yalnızca yüzde 2.6 oranında arttı. Karşılaştırma yapmak gerekirse Bitcoin son yedi günde yüzde 10.5 ve bu ay içinde yüzde 28 değerlendi.

Dün 13 saatlik bir süre zarfında Ether ticaret hacminde ani bir büyüme görüldü. En büyük ikinci kripto paranın ticaret hacmi, Cuma ve Cumartesi günleri arasında yaklaşık 1.7 milyar dolardan 11.9 milyar dolara yükseldi. Şu sıralarda ise 1.5 milyar dolarda seyrediyor.

Ethereum’un ticaret hacmindeki artışla birlikte kripto para piyasasının ticaret hacmi de genel olarak 35 milyar doları aştı. Bu son 3 ayın en yüksek seviyesiydi.

Ancak Ethereum‘daki bu rakamlar muhtemelen doğru değil. Veriler derinlemesine analiz edildiğinde yalnızca bir borsanın sorumlu olduğu anlaşılıyor.

Aşağıda EXX adındaki pek bilinmiyen bir kripto para borsasının 24 saatlik hacim verilerinde ETH/USD çifti hacminin 12 milyar doları aştığı görülüyor. Ayrıca borsanın toplam ticaret hacmi de gerçek dışı bir şekilde 14.5 milyar dolarda yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde hacim rekoru kıran popüler borsa BitMEX, 8 milyar dolara ulaşmıştı. Bu bugüne kadar görülen en yüksek seviyeydi.

→ MATI GREENSPAN CBOE’NİN BITCOIN ETF’İNİN NİÇİN ONAYLANACAĞINI AÇIKLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl