Ethereum’da hareketli günler: Borsadan çıkışlar 2022 rekorunu kırdı

Bu hafta borsalardan çıkan ETH miktarının 5 ayın rekorunu kırdığı bir hafta oldu. Yalnızca Salı günü merkezi borsalardan 900 bin ETH transfer edildi.

Kripto para veri analitiği şirketi Glassnode’a göre, 15 Mart Salı günü kripto para borsalarından dışarıya 903 bin 455 ETH çıkarıldı.

Bu miktar, 2022 ve son 5 ay için bir rekor oldu. Daha önce borsalardan bu ölçekte bir ETH transferi, 14 Ekim 2021’de gerçekleşmiş ve o sırada 997 bin ETH çıkışı görülmüştü. Takip eden günlerde ETH’nin fiyatında yüzde 27’lik bir artış kaydedilmişti fakat tek başına bu, ikisi arasında bir ilişki olduğunu doğrulamaz.

Aşağıdaki grafikte bulunan veri, borsa adreslerinden aktarılan toplam miktarı gösteriyor. Veriye Coinbase’den Binance, OKX ve Bitfinex’e kadar çok sayıda borsanın cüzdanı dahil.

Borsalardan çıkan ETH miktarları

Hafta başında 2 bin 585 dolardan alıcı bulan ETH, bugün Bitcoin‘deki yükselişin de etkisiyle yüzde 15 artarak 2 bin 984 dolara kadar çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Vitalik Buterin, TIME’a konuştu: Onlar parayı seçtiler ve gittiler

Ethereum için “40 bin dolar” tahmini

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Ethereum için bol sıfırlı tahminlere bir yenisi eklendi. Popüler kripto para cüzdanı ve dijital ödeme uygulaması Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, Ethereum konusunda kısa vadede olumlu düşündüğünü, işlem ücretlerinin azalmasının Ethereum’da kullanım alanlarını daha da artıracağını ifade etti. Barhydt, belirli bir zaman vermeden fiyatın 30 ila 40 bin dolar aralığına ulaşabileceğini öne sürdü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl