Fon yöneticisi Scaramucci’den Bitcoin’deki düşüşe 2000 benzetmesi

Yönetimi altında 7 milyar dolarlık varlık bulunan SkyBridge Capital’in CEO’su ve Beyaz Saray eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci, yaşanan bu büyük düşüşte Bitcoin ve Ethereum aldıklarını açıkladı.

CNBC’ye konuşan Scaramucci, kripto paralarda yaşanan düşüşe ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

“Bu düşüşü fırsat olarak gördük”

“Bitcoin’in şu anda kripto para piyasasındaki payının %50’yi aşmış olması beni cesaretlendiriyor. Bu düşüşü bir fırsat olarak gördük ve daha fazla Bitcoin ve Ethereum aldık. Ayı piyasası hiçbir yatırımcıyı korkutmamalı. Şu anda piyasa yönelik büyük bir baskı var fakat biz kaliteyi satın alıyoruz. Bu düşüşlerde kimse kontrolünü kaybetmemeli.”

Scaramucci, sözlerinin devamında, “8 binden fazla coin var. Bu projelerin çoğu sıfırlanacak. Gelecekte kullanılacak 5-15 coin kalacak. İnsanları kaliteyi satın almaları ve kaldıraçtan uzak durmaları konusunda uyarıyorum.” şeklinde konuştu.

2000’deki çöküşle karşılaştırdı

Scaramucci ayrıca şu anki satışları, 2000 yılında yaşanan büyük krizde Amazon dışındaki web1 internet şirketlerinin hisselerinde yaşanan çöküşle karşılaştırdı.

Yatırımcılarına disiplinli kalmaları tavsiyesinde bulunan Scaramucci, ‘’dipten satın al’’ görüşünü benimsediklerini ve bu yüzden daha fazla BTC ve ETH satın aldıklarını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Bitcoin, realize edilmiş fiyata ulaştı: “İki yıldır bu anı bekliyordum”

Bitcoin karşıtı Peter Schiff eleştirdi

Ünlü Bitcoin eleştirmenlerinden Peter Schiff, Scaramucci’nin CNBC’de yaptığı Bitcoin ve kripto paraların düşüşüyle ilgili değerlendirmelerini “Bitcoin’i pompalama” girişimi olarak gördüğünü belirtti. Schiff, CNBC’nin Scaramucci gibi “Bitcoin pompalayıcılarını” tekrar ortaya çıkardığına dair bir tweet paylaştı.

Schiff’e göre Scaramucci, yatırımcıların Bitcoin’lerini satmalarını engellemek ve çökmekte olan kripto para piyasasında yatırımlarını satmalarını önlemek için konuşmaya davet edildi.

Schiff bugün Bitcoin düşüşüyle ilgili birkaç eleştirel yorum daha yaptı. Bunlardan birinde alaycı bir tavırla Bitcoin’in aya gideceğini dile getirdi:

“Yatırımcılar için tek sorun, BTC yolculuğuna Plüton’dan başladı. Ay’ı geçtikten sonra doğruca Dünya’ya yöneliyor. Sadece yumuşak bir iniş beklemeyin!”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl