Gucci, bazı mağazalarında 10’dan fazla kripto parayı kabul edecek

Bitcoin ödemelerinin son dönemde ciddi şekilde entegre olduğu ABD'de, Gucci'den de önemli bir adım geldi. İtalya'nın dünyaca ünlü lüks giyim markası, bazı ABD mağazalarında ödeme olarak Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto paraları kabul edecek.

Birçok aracı kuruluşun Bitcoin ödemelerini yaygınlaştırdığı ABD’de şimdi de dünyaca ünlü lüks giyim markası Gucci’den bu yönde bir adım geldi. İtalya merkezli şirket ABD’deki önemli mağazalarında Bitcoin ödemesi kabul etme kararı aldı. Şirketin Los Angeles, New York ve Las Vegas gibi önemli şehirlerde bulunan önemli mağazalarında müşteriler en büyük kripto parayla ödeme yapabilecekler.

Diğer kripto paralar da var

Gucci, bu politikayı kısa zaman içinde Kuzey Amerika bölgesindeki mağazalarında da uygulamaya koymayı plânlarken, ödeme olarak diğer kripto paralar da kabul edilecek. Bu kriptoların arasında Bitcoin Cash, Ethereum, Wrapped Bitcoin, Dogecoin, Shiba Inu ve bazı sabit coin’ler de bulunuyor. Yapılan kripto para ödemelerinin ardından şirket, gelen kriptoyu anında fiat paraya çevirecek.

Kripto para ödemeleri özellikle lüks ve araba ile konut satışı gibi pahalı sektörlerde ülkelerin kara para aklama endişelerini de beraberinde getirdi. Vergiye tâbi olan yerlerde kayıt alınma zorlukları da bu tür adımların başarısız olmasını sağladı. Son olarak Tayland emlak satışlarında kripto para ödemelerini kabul etmesine rağmen vergi ve kara para aklama endişeleri yüzünden Mart ayında bu tür ödemeler de yasaklanmıştı.

Ancak ABD’de Strike’ın bu anlamdaki son hamlesi, sorunları da ciddi şekilde çözebilir. Jack Mallers’ın CEO’su olduğu şirket son olarak ödemelerin Bitcoin ile Lightning Ağı üzerinden yapılıp anında fiat paraya çevrilmesine olanak tanıyan bir teknoloji tanıtmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl