Huobi kurucu ortağı, kripto paralarda boğa piyasası için 2024’ü işaret etti

Kasım ayında 69 bin doları aşan Bitcoin, o dönemden bu yana ciddi bir düşüş yaşarken yatırımcılar ise boğa sezonunun bitip bitmediğini ve yeni bir ayı sezonunun başlayıp başlamadığını sorguluyor. Konuyla ilgili ABD medyasına konuşan Huobi kurucu ortağı Du Jun ise 2024 yılını ve ödül yarılanmasını işaret etti.

bitcoin

Kripto para piyasalarındaki düşüş bu hafta sonu da devam ederken Bitcoin 40 bin doların da altına indi. Altcoin’lerde düşüşler daha da sertleşirken, bazı kripto paraların 2021 öncesi seviyelere gerilemesi de dikkat çekiyor.

Boğa mı, ayı mı?

Yatırımcılar ve uzmanların bir bölümü ise boğa sezonu içinde bir düzeltme dönemi yaşandığını belirtirken, bir kısım ise artık ayı sezonuna girildiğini düşünüyor.

“Halving, 3 binden 70 bin dolara getirdi”

Konuyla ilgili ABD medyasından CNBC’ye konuşan Huobi borsasının kurucu ortaklarınan Du Jun, ise boğa sezonunun bittiğini düşünenlerden… Jun verdiği röportajda Bitcoin’deki halving’lere değindi ve şunları söyledi:

“Kripto para piyasasında her 4 senede bir döngü vardır. Bu döngüler, Bitcoin’deki ödül yarılanmalarıyla da uyumlu hareket eder. 2012 yılında, o dönemki rakam ilk kez yarı yarıya düşmüştü. 2013’te ise fiyatı 20 dolardan 2 bin dolara taşıyan bir boğa sezonu yaşanmıştı. Sonra ise ayı sezonu… Son halving 2020’de yaşandı. 2021’de ise Bitcoin’i 3 bin dolardan 70 bin dolara taşıyan bir boğa sezonu vardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Vitalik Buterin: Yeni bir ‘kripto kışı’ fırsat olur

“Ayı sezonunun erken evrelerinde olabiliriz”

Kripto para piyasalarında döngülerin hangi evresinde olduğumuzun tahmin edilmesinin çok zor olduğunu belirten Jun, bu sistemin devam etmesi durumunda ise şu an bir ayı sezonunun erken evrelerinde olabileceğimizi belirtti:

“Piyasayı etkileyen birçok faktör var. Jeopolitik konular da bunlardan bir tanesi. Rusya-Ukrayna sınırında yaşananlar ve Kovid-19’un getirdiği zorluklar devam ediyor. Döngülere de baktığımızda şu anda bir ayı sezonunun erken evrelerinde olabiliriz. Bu döngüye göre, bir sonraki boğa piyasası da 2024’ün sonunda ya da 2025’in başında olabilir”

Haberin yazıldığı dakikalarda ise Bitcoin yaklaşık 38 bin 300 dolarda işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl