IMX token’ın fiyatına GameStop darbesi

Immutable X ile varılan anlaşma kapsamında milyonlarca IMX token'ını hibe olarak alan GameStop, bir miktarını sattı. IMX fiyatı, yüzde 36 oranında düşüş yaşadı.

ABD merkezli büyük video oyun ve tüketici elektroniği şirketi GameStop, geçtiğimiz günlerde kendi NFT pazar yerini oluşturmak için Immutable ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Yapılan anlaşmanın bir parçası olarak GameStop, Immutable X’in geliştiricisi Immutable’dan 50 milyonun üzerinde IMX token’ı hibesi alacaktı. Açıklamada, Immutable X’in GameStop’a toplamda yaklaşık 150 milyon dolara kadar IMX sağlayacağı belirtilmişti.

Etherscan’deki işlem kayıtları, GameStop’un dört gün içinde 39 milyonun üzerinde IMX aldığını gösteriyor. Şirket, bunlardan 15 milyonunu halihazırda sattı. Binance, Huobi ve OKX gibi kripto para borsalarına 45 milyon dolarlık IMX taşındığı belirlendi. 15 milyon IMX, token’ın dolaşımdaki 225 milyonluk mevcut arzının yaklaşık yüzde 6.5’ine denk geliyor.

GameStop’un aldığı token’ları borsalarda satmaya başlamasıyla IMX’in fiyatında düşüşe sebep olduğu tahmin ediliyor. IMX, GameStop anlaşmasının duyurulmasıyla 4.3 dolara kadar çıkarken daha sonra yüzde 36 düşüşle 2.75 dolara çekildi.

GameStop, şimdiye kadar Immutable’dan 39 milyon IMX token’ı aldı

Immutable X, Ethereum için ‘gas fee’ olmadan hızlı işlem yapmaya imkan veren ikinci katman NFT protokolü. Eylül ayında proje, 60 milyon dolar yatırım almıştı. Immutable X, aynı ay popüler video paylaşım uygulaması TikTok ile ortaklık kurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl