530 milyarlık varlıkları yöneten şirket, kripto paralara kapıyı kapattı

BNP Paribas'ın yönetimi altında 530 milyar dolarlık varlık bulunan yatırım yönetimi kolu BNP Paribas Asset Management, kriptoya kapıyı kapattı. Şirketin CEO'su, dijital varlıklara çok az talep olduğunu iddia ederek "kripto değil, blok zinciri" söylemine bağlı kalmaya devam etti.

Yönetimi altında 530 milyar dolarlık varlık bulunan BNP Paribas Asset Management’ın CEO’su Sandro Pierri, kripto para piyasasına girme fikrini kesin bir dille reddediyor.

Hedef likiditeyi artırmak

Financial News’in haberine göre Fransız fon yönetim grubunun kripto için herhangi bir planı yok. Bununla beraber, Pierri’nin açıklamaları, şirketin blok zinciri teknolojisi konusunda hevesli olduğunu gösteriyor.

Dev şirketin CEO’su bu teknolojinin token’laştırma yardımıyla likiditeyi artırmak için kullanılabileceğine inanıyor ki bu da BNP Paribas’ın yatırım kolu için tam anlamıyla odaklandığı bir nokta.

Geçtiğimiz temmuz ayında, müşterileri adına 13 trilyon dolarlık varlık tutan BNP Paribas’ın kripto para saklama hizmeti alanına girmek istediği yazılmıştı. Fransız bankacılık devi, İsviçre merkezli kripto altyapı sağlayıcısı Metaco ile bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Rus bakan yardımcısı açıkladı: Kripto para konusunda anlaştık

Bir başka büyük Fransız yatırım bankası olan Societe Generale ise kısa süre önce portföylerini dijital varlıklarla çeşitlendirmek isteyen varlık yöneticileri için yeni hizmetler sunmuştu. Banka, buna gerekçe olarak artan tüketici talebini göstermişti

Öte yandan Societe Generale, geçen yıl Bitcoin‘in fiyat hareketini “düzensiz” olarak nitelendirerek altının sanal rakibinden daha iyi bir dengeleyici olduğunu ileri sürmüştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl