Interactive Brokers, platformuna daha fazla kripto para ekledi

Dünyaca ünlü çevrim içi broker'lık şirketi Interactive Brokers, kripto para hizmetini daha fazla kripto para ve ek özelliklerle genişletti.

300 milyar dolarlık müşteri varlığına sahip Interactive Brokers, Paxos ortaklığıyla kripto para hizmetini genişletti. Şirketten yapılan açıklamada, kripto para alım satımının artık 7 gün 24 saat boyunca sunulacağı kaydedildi. Ayrıca, Paxos’un sisteminde yer alan kripto paralar ile sınırlı olmak üzere, daha fazla kripto para eklendiği ifade edildi.

Buna göre kullanıcılar; başlangıçta yer alan BTC, ETH, LTC, BCH’nin yanı sıra artık MATIC, UNI, LINK, AAVE, USDP ve PAXG ile işlem yapabilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Metaverse’e yatırım yapan en büyük 10 şirket

Şirketin pazarlama ve ürün geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Steve Sanders, “Artık müşterilerimiz, kripto para piyasasına basit ve düşük maliyetli bir yolla istedikleri zamanda erişim sağlayabilecekler. Yeni eklediğimiz, hesaplara önden fon sağlama olanağı ile kullanıcılarımız, piyasadaki gelişmelere tepki verme ve riskleri yönetme konusunda daha fazla esnekliğe sahip olacaklar.” şeklinde konuştu.

Dünyaca ünlü çevrim içi broker’lık şirketi, geçtiğimiz Ekim ayında ABD’li finansal danışmanlara kripto para alım satım imkanı vermeye başlamıştı.

Interactive Brokers’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Thomas Peterffy de, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında kripto paralara yatırım yaptığını açıklamıştı. Peterffy daha önce ise kripto paralara şüpheyle yaklaşan bir isim olduğunu söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl