Bitcoin yatırım ürünlerine 50 milyon dolar giriş: Çin FUD’ını fırsat görüyorlar

Özellikle kurumsal firmaların kripto paralara açılma formulü olarak kullandıkları yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta 95 milyon dolarlık girdi oldu. CoinShares'in raporuna göre; son 6 haftada bu rakam 320 milyon dolar olurken, yatırımcıların Çin yasakları gibi birçok fiyat düşüren etkeni de, alım fırsatı olarak gördükleri belirtildi.

Düzenli olarak kripto para yatırım ürünlerindeki giriş ve çıkışları raporlayan varlık yönetim şirketi CoinShares’ın son raporuna göre; geçtiğimiz hafta kripto para yatırım ürünlerine 95 milyon dolarlık girdi oldu. Raporda ayrıca, kripto yatırım ürünlerinin üst üste 6. haftada da artıda olduğu belirtildi.

“Çin FUD’ını alım fırsatı görüyorlar”

CoinShares yatırım analisti James Butterfill bu durumu, yatırımcıların alım fırsatı olarak görmesiyle ilişkilendirdi:

“Bu tür ürünlere yapılan yatırımlar, Çin yasakları gibi sektörü engelleyici etkenlerin yatırımcılar tarafından bir alım fırsatı olarak görüldüğünü işaret ediyor”

Bitcoin 50 milyon dolar ile lider

Geçtiğimiz dönemde ciddi fon çıkışlarının olduğu Bitcoin yatırım ürünleri ise 95 milyon dolarlık girişin 50 milyonuna sahipti ve bu anlamda başı çekti. Ethereum ise 29 milyon dolarlık yatırım ile geçen hafta ikinci sırada yer aldı.

Ethereum yatırım ürünlerinin gördüğü ilgi hakkında da konuşan Butterfill şunları söyledi:

ETH 2.0 için olan stake miktarı arttıkça, Ethereum için olan ilgi de canlı kalıyor. Tahminlerimize göre Ethereum’un %6.6’lık kısmı Ethe 2.0’a stake edilmiş durumda. Yatırımcılar Ethereum’u, diğer hisse kanıtı dijital varlıklara göre potansiyel bir çevresel alternatif olarak görüyor.”

Kripto para yatırım ürünlerinde Solana 3.9, Cardano 2.6, Polkadot 2.4 milyon dolar yatırım aldılar.

38 milyar dolar ile kripto para yatırım ürünü en çok satın alınan şirket olan Grayscale, 20-27 Eylül arasındaki haftada hiç yatırım almazken, şirketin bu ürünlerine Eylül ayı başından bu yana ise 500 bin dolarlık fon girdisi oldu.

Kanada’da ETF ürünleri bulunan Purpose şirketi de geçtiğimiz hafta 21.5 milyon dolar yatırım aldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl