Ünlü kripto para yatırımcısı Ian Balina’nın milyon dolarlık cüzdanı hack’lendi

Ünlü kripto para evanjelisti ve milyoner yatırımcı Ian Balina söylediğine göre bilgisayar korsanlarının hedefi oldu ve milyonlarca dolar değerinde kripto para kaybetti. Balina, ele geçirilmiş e-posta hesabının bu hack saldırısına zemin hazırlamış olabileceğini ifade etti.

Kripto para yatırımcısı, danışmanı ve evanjelisti Ian Balina, 142 bin takipçili Twitter hesabından kripto para cüzdanının hack’lendiğini duyurdu.

Balina, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda olayı önlemek için sağlam güvenlik önlemleri koymakta başarısız olduğunu kabul etti. Ayrıca tweet’inde “Para için endişelenmiyorum, dersimi aldım ve şu anda sadece hacker’ı yakalamakla ilgileniyorum.” ifadelerini kullandı.

‘Eski bir e-posta olduğunu düşünerek müdahale etmedim’

Milyoner yatırımcı hack’lenme olayının detaylarını şu cümlelerle ifade etti:

“Üniversite e-postam Gmail’imde kurtarma e-postası olarak kayıtlıydı. E-posta hesabımın ele geçirildiğine dair bir e-posta aldığımı hatırlıyorum ancak hızlı bir şekilde müdahale edemedim ve sadece eski bir e-posta olduğunu düşünerek vazgeçtim.”

WhalePanda ise Balina’nın, “Özel şifrelerimi Evernote’da şifreli bir dosyanın içinde saklıyordum. Bence ilk olarak e-postamı hack’lediler sonrada hack’ledikleri e-postamı kulanarak Evernote’umu ele geçirdiler.” dediğini aktardı.

Dört gün önce Balina 2.91 milyon dolar değerindeki portföyünü Twitter’da paylaşmıştı ve portföyünün içinde DRGN, WABI, OST, ICX, NAS, RHOC, ABT, POWR, QSP, ZRX, BRD, EOS, NEO, FLIXX, HST, KNC, NCASH, WAN, LOOM, ETH, PARETO, POA, NPXS ve AION yer alıyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl