Binance için “SEC davasına 1 milyar dolar ayırdı” iddiası

Yıllardır kripto paralar hakkında Youtube'da videolar çeken ve yayınlar yapan Ben Armstrong, Binance borsasının avukatıyla konuştuğunu ve şirketin SEC'nin açtığı davada kendisini savunmak için 1 milyar dolar ayırdığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde ben.eth adlı fenomen ile birlikte “Ben token” çıkaran ve “rug pull” iddialarından ötürü çok fazla eleştiri alan Ben Armstrong, Binance ile SEC davası arasındaki dava konusunda önemli bir bilgi aldığını iddia etti.

“Her büroyla tek seferliğine bile anlaşabilirler”

Youtube’da 1.4 milyondan fazla takipçisi olan kripto fenomeni, Binance’in avukatıyla konuştuğunu ve borsanın bu davaya güçlü şekilde hazırlanmak istediğini söyledi:

“Binance borsasının avukatıyla konuştum. SEC ile mücadeleye 1 milyar dolar ayırmayı düşünüyorlar. SEC ile mücadele için her büyük hukuk şirketini aynı anda bir seferliğine bile tutabilirler. Ripple’ın 150 milyon dolarla SEC’ye neler yaptığını düşünün…”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – OKX’ten 244 milyar dolarlık yakım

Binance pes etmiyor

Binance borsası CEO’su Changpeng Zhao son olarak, iki şirket yöneticisi arasında 5 sene önce geçen özel bir konuşmanın SEC tarafından yayımlanmasını eleştirmiş ve “Bu ifşalar çok çirkin. Ben çalışanların konuşmalarını takip etmem. İki kişi kendi aralarında 5 sene önce atıp tutuyor. Ben de bunu ilk kez görüyorum” demişti.

Binance.US de, iki gün önce açıkladığı 102 işlem çiftini ‘delist’ etme kararından beklenmedik şekilde dönmüş ve sadece BTC ile BUSD çiftlerinde bazı liste dışı bırakmalar yapacağını açıklamıştı. Bu U dönüşü de Binance’in SEC karşısında pes etmeyeceğinin bir işareti olarak görülmüştü.

Ripple sert çıktı

Bilindiği üzere Ripple ile SEC arasında devam eden menkul kıymet davası da 2020 yılının aralık ayından bu yana devam ediyor ve hala çözümlenebilmiş değil. O dönem dava açıldığında birçok sektör uzmanı, SEC’nin kısa süre içerisinde davayı kazanacağını iddia ediyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl