KuCoin hacker’ı çaldıklarını Uniswap’a aktardı, OCEAN ekibi harekete geçti

KuCoin hacker'ı, çaldığı kripto paraları farklı adreslere taşımaya başladı. Bazı token'lar ise merkezi olmayan borsa Uniswap'a aktarıldı. OCEAN ekibi, hacker'ın token'ları elinden çıkararak fiyatta sert düşüş yaratma olasılığına karşı sözleşmeyi durdurdu.

kucoin (1)

Önceki gün kripto para tarihine geçen büyük bir saldırıya maruz kalan ve bu saldırı sonucunda yaklaşık 200 milyon dolarlık kripto parayı kaybettiği belirtilen kripto para borsası KuCoin‘i hack’leyen saldırgan, çaldığı kripto paraların bir bölümünü merkezi olmayan borsa Uniswap’a aktardı.

KuCoin’den elde ettiği bazı token’ları Uniswap’ta ETH ile takas eden hacker’ın bu sayede 266 ETH elde ettiği belirtiliyor. Uniswap’taki takas işlemine OCEAN ile başlayan hacker, daha sonra aynı borsaya küçük miktarda UTK de aktardı.

Hacker’ın cüzdanı, saldırının ardından yaklaşık 12 saat boyunca hareketsiz kalmış, ardından bazı token’lar farklı adreslere gönderilmeye başlanmıştı. Şimdiye kadar cüzdandan 10 bin KAI, 10 bin ORN ve 2 milyon 20 bin OCEAN çıktı. Bunlardan 120 bin dolar değerindeki 330 bin OCEAN, Uniswap’a aktarıldı.

Söz konusu cüzdanda şu anda 149 milyon dolar değerinde ETH ve ERC-20 token’ı bulunuyor. Cüzdandaki en büyük token miktarı, 33 milyon dolar değerindeki 32 milyon 755 bin 383 ACOIN’den oluşuyor.

OCEAN kontratı durduruldu

Yüz binlerce OCEAN’ın Uniswap’a transfer edilip burada satılmaya başlanması sonrası OCEAN ekibi, token sahiplerini korumaya yönelik ilk adım olarak OCEAN sözleşmesini durdurdu. Yapılan açıklamada ilerleyen saatlerde daha fazla detay verileceği bildirildi.

KuCoin hacker’ı, borsadan 21 milyon OCEAN çalmıştı ve bunların mevcut değeri 8 milyon 600 bin dolar. Bu token’ların satılması, OCEAN’in fiyatını çarpıcı bir biçimde düşürebilir. Fiyat, dünden bu yana yüzde 14 geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl