Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

KuCoin’den metaverse projeleri için 100 milyon dolarlık fon

Kripto para borsası KuCoin’in yatırım ve araştırma kolu KuCoin Labs, metaverse projelerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

KuCoin Metaverse Fonu olarak adlandırılan fon; GameFi, NFT ve merkezi olmayan altyapı projelerine yatırım yapacak.

KuCoin‘den yapılan açıklamada, fonun genç neslin potansiyelini keşfetmesine yardımcı olacak metaverse eğitim programını desteklemek için de kullanılacağını bildirdi.

KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, “İnternetin bir sonraki faslı olan metaverse; çalışma, bağlantı kurma, alışveriş yapma, eğlenme ve sosyal etkileşim kurma şeklimizi değiştirmeye hazırlanıyor. İnternet endüstrisinin evrimini hızlandırmak için ‘KuCoin Metaverse Fonu’nu başlatıyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Metaverse coin’leri nelerdir?

KuCoin, fon kapsamında belirlenen geliştiricilere iş geliştirme, teşvikler, markalaşma ve iş ortaklıkları konusunda destek de sağlayacak.

Metaverse kavramı son dönemde popüler hale geldi. Geçtiğimiz haftalarda Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi ve büyük bir metaverse planı ortaya koyması, bu alanı daha da hareketlendirdi. Metaverse odaklı blok zinciri projelerinin token’ları da oluşan bu ilgiden pozitif anlamda etkilendi. Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) bunlara örnek. Öte yandan Kasım ayı başlarında Enjin de 100 milyon dolarlık bir metaverse fonu oluşturduğunu açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl