“Küçük balinalar” agresif şekilde Bitcoin alıyor

Popüler blok zinciri veri sağlayıcısı Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, “küçük balinalar” olarak adlandırılan ve 1 BTC’den az Bitcoin bulunan cüzdanlar, son zamanlarda Bitcoin biriktirme konusunda oldukça aktif.

Glassnode’un aktardığına göre aylık bazda bu cüzdanlar 33 bin 400’den fazla BTC satın aldı. Söz konusu cüzdan sahipleri toplamda 1.33 milyon Bitcoin tutuyorlar ki bu da yaklaşık 40.7 milyar dolarlık bir değere karşılık geliyor.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, rekor seviyeye çok yakın miktarda BTC tutuyor

Paylaşılan bir başka veride ise uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının da yavaş yavaş birikim yapmaya devam ettikleri belirtildi. Buna göre yaklaşık son iki yıl içinde bu cüzdanlar, portföylerine toplamda 1.01 milyondan fazla BTC eklediler. Şu anda bu cüzdanlar 14.47 milyon BTC tutuyorlar ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14.49 milyon BTC’den sadece 20 BTC daha az.

Yorumlara göre bu durum, küçük ve uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin’e olan güvenlerinin devam ettiğini gösteriyor. Özellikle küçük balinaların bu denli agresif bir şekilde BTC biriktirmesi, Bitcoin’in her ne kadar volatil bir varlık olsa da birçok yatırımcı için hâlâ çekici olduğunu gösteriyor. Uzun vadeli BTC yatırımcılarının birikim yapmaya devam etmeleri de Bitcoin’e olan inancı ortaya koyuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl