Litecoin fiyatını uçuran iki neden

Tüm kripto para birimleri yeşil bir günü geride bırakırken aralarından bugünkü performansıyla en dikkat çekeni Litecoin oldu. Litecoin'in bu kadar yükselmesini sağlayan iki önemli gelişme var.

Bugün tüm kripto para birimlerinin artış yaşadığı bir gün oldu. Bitcoin, 9300$’ın üzerine çıkarken ilk 10 kripto para birimi arasında ikisi göze çarptı. Bunlardan biri son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde yükselen EOS, diğeri ise yüzde 30’un üzerinde yükselen Litecoin.

Yüzde 30’un üzerine çıkarak tüm kripto para birimlerinden açık ara ayrılan Litecoin’in bu kadar değer kazanmasını sağlayan iki unsur var. İlki, dün duyurduğumuz gibi Litecoin’in ödeme işlemcisi olan LitePay’in kesin çıkış tarihinin açıklanmasıydı. Yapılan açıklamaya göre, bireylerin ve işletmelerin dünya çapında kolaylıkla ödeme alma ve ödeme yapmasına olanak tanıyacak olan LitePay, 26 Şubat’ta kullanımda olacak.

Litecoin’in değer kazanmasını sağlayan ikinci unsurun da yaklaşan Litecoin Cash çatalı olduğu söylenebilir. Airdrop ile 1’e 10 Litecoin Cash almak isteyen yatırımcıların çatallanma öncesinde Litecoin stoklamaları fiyatı yükseltmiş olabilir. Buraya bir parantez açarak Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee’nin Litecoin Cash çatalını bir “aldatmaca” olarak nitelendirdiğini de belirtmek gerekiyor.,

Haberin yayına girdiği dakikalarda bir Litecoin 205$’dan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. clubcadde Yanıtla

    litecoin 400 ü gecer ozaman 26 sında