LUNA kurucusu “2.7 milyar dolar” iddiasını reddetti: “Aksine kaybım çok”

Terra'nın kurucu ismi Do Kwon, projeden 2.7 milyar dolar çektiği iddiasını reddederken son iki yılda tek kazancının maaş ödemesi olduğunu ifade etti.

Terra’nın kurucusu ve Terraform Labs’in CEO’su olan Do Kwon, LUNA ve UST’nin çöküşünden önce projeden 2.7 milyar dolar çektiği iddiasını reddetti.

Söz konusu iddiayı, Terra sisteminin Mayıs ayı başında çökmesiyle birlikte kripto para yatırımcılarının Twitter’dan tanıdığı, Terra topluluğu içinden gelme anonim “FatMan” hesabı yazmıştı. Konuya ilişkin bir dizi tweet paylaşan FatMan, Kwon’un algoritmik stabil kripto para UST’nin değerini 1 dolarda tutarak Degenbox protokolü aracılığıyla sadece birkaç ay içinde 2.7 milyar dolar para çektiğini öne sürdü.

Daha önceki iddialar da Kwon’un olaydan birkaç ay önce projeden her ay 80 milyon dolar çektiği yönündeydi. Hatta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bu doğrultuda bazı kanıtlara ulaştığı da ifade edilmişti.

“Herhangi bir şeyden 2.7 milyar dolar para çektiğim iddiası tamamen yanlıştır.” diyen Kwon, bu iddianın airdrop yoluyla alınan LUNA’ların çoğunu elinde tuttuğu iddiasıyla çeliştiğini belirtti. Güney Koreli geliştirici, son iki yılda tek kazancının Terraform Labs’den aldığı maaş olduğunu, ayrıca kurucu olarak kendisine ayrılan token’ları almayı ertelediğini kaydetti. Kwon, bu token’ları almayı erteleme nedeninin hem ihtiyacı olmaması hem de çok fazla token’a sahip olmakla suçlanmak istememesi olarak açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – SEC, LUNA ve UST çöküşüne yönelik soruşturma başlattı

“Sahip olduklarımın çoğunu kaybettim”

Kwon, açıklamalarının devamında, “Konuyla ilgili pek konuşmadım çünkü mağdur gibi görünmek istemiyorum fakat çöküş sırasında sahip olduklarımın çoğunu da kaybettim. Bunu defalarca söyledim ama gerçekten parayı pek umursamıyorum.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl