ParaSwap, 150 milyon token’lık airdrop ile kendi token’ını çıkardı

Birkaç haftadır merkeziyetsiz takas platformu ParaSwap’ın kendi token’ını çıkarıp bunu kullanıcılarına airdrop ile vereceğine dair söylentiler resmileşti. ParaSwap Vakfı, PSP koduyla işlem görecek olan kendi token’ını Ethereum blok zincirinde piyasaya sürüyor.

2 milyarlık bir toplam arzı olacak olan PSP’nin 150 milyon token’a denk gelen yüzde 7.5’lik bölümü, yaklaşık 20 bin kullanıcıya dağıtılacak. Verilen bilgiye göre, bugünkü duyuru öncesinde platformun desteklediği Ethereum, Polygon, BSC ve Avalanche zincirindeki tüm aktif ParaSwap kullanıcıları airdrop ile ödüllendirilecek.

Bugüne kadar ParaSwap ile 1.3 milyondan fazla adresin etkileşime girdiği belirtiliyor. Bununla birlikte ekip, bu adreslerin binlerce cüzdana token gönderdiğini ve bot kullandıklarını, gerçek, aktif kullanıcı olmadıklarını ifade ediyor. Belirli parametreleri karşılayan uygun adreslerin sayısı 20 bin olarak tespit edildi.

%7.5’i airdrop için ayrılan PSP token’larının %17.6’sı çekirdek ekibe, %5’i gelecekteki ekip üyelerine, %2.4’ü tohum yatırımı öncesi yatırımcılar ve danışmanlara, %14’ü tohum yatırım turu yatırımcılarına ayrıldı. %10’u rezerv olarak belirlenen token’ların kalan %51’i de ekosisteme ayrıldı.

ParaSwap, 2019 yılının Eylül ayında piyasaya çıktı. Platformun bugüne kadar yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi elde ettiği görülüyor.

Son dönemde kendi token’ını çıkaran ve kullanıcılarını airdrop’larla ödüllendiren platformların sayısı arttı. Henüz geçtiğimiz hafta Ethereum Name Service, kendi token’ı ENS’yi çıkarmış ve ParaSwap gibi bir airarop’la kullanıcılarını ödüllendirmişti. Bazı kullanıcıların aldığı token’ların değeri, kısa sürede 10 bin doları geçmişti. Daha öncesinde ise Uniswap, dYdX gibi merkeziyetsiz borsalar airdrop yapmışlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl