PayPal’ın bilançosundaki kripto paralar 1 milyar dolara çıktı

Ödeme devi PayPal, SEC’ye sunduğu dosyada bilançosunda yaklaşık 1 milyar dolarlık kripto para olduğunu açıkladı. Bu varlıklar, şirketin verdiği kripto para hizmeti kapsamında müşteriler adına tutuluyor.

Bilindiği üzere, PayPal uygulaması 2020 yılında kripto paralara olan ilgi ve talebi dikkate alarak müşterilerine kripto para alım satım hizmeti sunmaya başlamıştı. Geçtiğimiz yıl sonu itibarıyla Bitcoin ve diğer kripto paralarda 604 milyon dolarlık varlık tuttuğunu açıklayan PayPal’ın yeni bilançosu dikkat çekti.

Şirket, SEC’ye yaptığı 10-Q bildiriminde, bilançosunda Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, ve Litecoin cinsinden 943 milyon dolar değerinde müşteri varlığı bulundurduğunu belirtti.

339 milyon dolarlık artış

PayPal’ın SEC’ye düzenli olarak yapması gereken raporlama işlemi olan 10-Q dosyası, SEC tarafından finansal bilgileri ifşa etmek için zorunlu kılınan üç aylık bir finansal performans raporu olarak biliniyor. Bu bağlamda şirket, bir önceki yılın sonu itibarıyla müşterilerine ait kripto para varlıklarında 339 milyon dolarlık bir artış olduğunu belgeledi.

10-Q’da belirtildiği üzere PayPal, her bir müşteri tarafından tutulan kripto paraların miktarını ve sınıflandırmasını kapsayan dahili kayıtlarının tutulmasından sorumlu.

Ödeme uygulamalarının peş peşe kripto entegrasyonları dikkat çekiyor

PayPal, son dönemde kripto para hizmetini ek özelliklerle genişletti. Platform, Temmuz 2022’de müşterilerin harici cüzdanlara ve borsalara fon transferini kolaylaştırmıştı. PayPal’ın bir diğer mobil ödeme uygulaması Venmo da kısa süre önce kripto para transferlerini başlattı. Bu özellik, kullanıcılar arasında uygulama içi kripto para transferlerini kolaylaştırmanın yanı sıra müşterilerin varlıklarını üçüncü taraf cüzdanlara aktarmalarını sağladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl