Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rus askerlerine teslim olmaları karşılığında Bitcoin önerildi

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş tüm hızıyla devam ederken, çok ilginç bir iddia ortaya atıldı. Ukraynalı tv sunucusu ve gazeteci Masha Efrosinina, Instagram hesabından verdiği bilgide, Ukrayna birliklerine teslim olan Rus askerlerine 5 milyon rublelilk Bitcoin verileceğini söyledi. Askerler için ayrıca sonunda serbest bırakılma garantili bir yargılama da yapılacak.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlaması iki ülkenin paralarında ciddi düşüşler olmasına yol açarken, Ukrayna’ya yapılan kripto para bağışları da, dünya tarihinde bir ilk oldu. Kripto paraların değeri bir kez daha anlaşılırken şimdi de, yine kripto para odaklı bambaşka bir iddia ortaya atıldı.

Ukraynalı televizyon sunucusu ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun Ukrayna’daki onursal büyükelçisi Masha Efrosinina, kişisel Instagram hesabından verdiği bilgide teslim olan Rus askerlerine Bitcoin verileceğini belirtti.

Anında ödeme ve serbest kalma şartı

Efrosinina, 5 milyon rublelik (yaklaşık 50 bin dolar) ödeme yapılacağını, ödemenin fiat para ya da kripto paralar ile de olabileceğini söyledi:

“Ukrayna Savunma Bakanlığı, Rus askerlerinin teçhizatlarıyla teslim olmaları durumunda onlara para verme kararı aldı. Tüm dünyadan milyonlarca dolar şu anda Ukrayna ordusuna geliyor ve Rus askerleri teslim olmaları durumunda 5 milyon ruble alacaklar. Bu para hesaplarına gönderilebilir, nakit ya da kripto para olarak da verilebilir. Ödemeler anında yapılacak ve askerler mahkemeye çıktıktan sonra serbest bırakılacaklar. Ama burada asıl önemli olan, saldırılarına şimdi son verip para alabilirler”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Bitcoin ile araba alan gazeteciler, Ukrayna’da vuruldu

“Haberleri bile yok”

Öte yandan Ukrayna’nın ABD büyükelçisi Oksana Markarova da birkaç gün önce yaptığı bir açıklamada, bazı Rus askerlerinin Ukrayna hareketından haberi bile olmadığını ve bu yüzden teslim olduklarını söylemişti. Hatat sosyal medyaya düşen bazı fotoğraflarda, araçlarının benzini biten Rus askerlerinin Ukraynalı resmi karakol ve askeri üslere giderek benzin talebinde bulundukları iddia edilmişti. Bu durum da Rus askerlerinin ne olup bittiği hakkında hiçbir bilgisi olmadığı kanısını güçlendirmişti.

Ukraynalı gazeteci Illia Ponomarenko da, Ukraynalı otoritelere dayandırdığı bilgilerinde, Kharkiv’de istenilen zaferin gelmemesinden ötürü onlarca “moralsiz” Rus askerlerinin teslim olduklarını belirtmiş ve bazı fotoğraflar paylaşmıştı.

Ukrayna hükumetinin şu ana kadar Bitcoin, Ethereum ve USDT olarak 10 milyon dolardan fazla bağış topladığı belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl