SEC’den dört Bitcoin ETF başvurusu için erteleme kararı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dört Bitcoin ETF başvurusu için inceleme süresini 45 gün daha uzattı. Söz konusu ETF’ler; Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF’ten oluşuyor. Bu ETF’ler için yeni son tarihler 21 Kasım, 8 Aralık, 11 Aralık ve 24 Aralık olarak belirlendi.

Yıl sona ermeden bir Bitcoin ETF onayı gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor. SEC’nin doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan ETF’lerden ziyade vadeli kontratlara dayalı Bitcoin ETF’lerine sıcak baktığı belirtiliyor. SEC Başkanı Gary Gensler da vadeli kontratlara dayalı Bitcoin ETF’lerini tercih edeceğine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. SEC’nin önünde bu şekilde onay veya ret kararı için bekleyen 10’dan fazla başvuru var. Bu arada kurumun, söz konusu onayı rekabeti korumak için birden fazla başvuru için verebileceği de söyleniyor.

ABD’de Bitcoin ETF onayı hala beklenirken Kanada’da yaklaşık altı aydır Bitcoin ETF’leri işlem görüyor. Bu ETF’lerin en popüleri olan Purpose Bitcoin ETF’inin yönetimi altında bugün itibari ile 21 bin 652 BTC var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl