157 gün sonra uyanan SHIB balinası, 4 trilyon token taşıdı

Zincir üstü verilere göre büyük miktarda Shiba Inu (SHIB) tutan bir yatırımcı 157 gün sonra yeniden harekete geçerek 24 saat içinde farklı cüzdanlara 4 trilyondan fazla SHIB taşıdı.

Büyük miktarda Shiba Inu token’ı bulunan ve 157 gün boyunca hareketsiz kalan bir SHIB balinası, 4 trilyon SHIB’i 24 saat içinde farklı cüzdanlara taşıdı. Aktif olmayan bu Shiba Inu balinasının kısa süre önce faaliyetlerine yeniden başlaması diğer SHIB yatırımcıları arasında endişeye neden olmuş gibi görünüyor. Çünkü bu tür büyük transferlerin genellikle piyasa üzerinde belirgin bir etkisi olabiliyor.

Etherscan verileri, balinanın hareketlerini doğruluyor

Etherscan’dan alınan veriler bu iddiayı doğruluyor. Etherscan, Shiba Inu balinasının dokuz yeni cüzdana 30 milyon doların üzerinde değere sahip tam 4 trilyon SHIB dağıttığını gösteriyor.

Veriler, balinanın 12 Temmuz günü sabah saatlerinde gerçekleştirdiği ilk işlemde, 107 SHIB’lik küçük bir hacmi belirli bir adrese taşıdığını gösterdi. Bundan sonra, kısa aralıklarla sekiz ayrı adrese 500 milyar Shiba Inu token aktardığı görülüyor.

Özellikle, ilk dört işlem 12 Temmuz’da tamamlanırken, kalan beş SHIB token transferinin bugün gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Balinanın geçmiş yatırımları ve SHIB’in gelecekteki fiyatına potansiyel etkileri

Balina cüzdanı, bu yoğun transferlerin ardından hala yaklaşık 6,2 trilyon SHIB’e sahip. Önde gelen bir blok zinciri analitik platformu olan Spotonchain, yatırımcının çeşitli cüzdanlarda 100 trilyondan fazla SHIB tuttuğunu belirtti.

Söz konusu yatırımcının SHIB’e çok erken yatırım yapmış kişiler arasında olduğu ve 2020 yılında 37.81 ETH karşılığında 103 trilyon SHIB token satın aldığı bildirildi. Bu miktarın o dönemki değeri yaklaşık 12 bin 500 dolar. Bu yatırımcının bu kadar büyük bir miktarı kontrol ediyor olması, onun hareketlerinin SHIB’in değeri üzerinde büyük bir etkisi olabileceği anlamına geliyor.

Piyasa katılımcıları, balinanın kısa süre önce piyasaya sürülen bu 4 trilyon SHIB’i elden çıkarabileceğini düşünüyor. Ancak, bu token’lar bu haberin yazıldığı sırada hâlâ balinanın cüzdanlarında bulunuyor. Satılmaları durumunda, SHIB’in fiyatı üzerinde olumsuz bir etki bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl