Shiba Inu balina adres hareketlerinde artış yaşanıyor

Bitcoin'de yaşanan düşüş altcoin'leri de olumsuz etkilemeye devam ederken, Ekim ayı sonunda ATH yapan Shiba Inu'da da balina adreslerindeki hareketlilik dikkat çekiyor. Elde edilen verielre göre, Shiba Inu'daki aktif adres sayısı yüzde 88 oranında arttı.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Aralık ayı toplantı tutanaklarında faiz artırımı ile ilgili olan ibareler Bitcoin’in yönlendirdiği kripto para piyasalarında da büyük bir düşüşe sahne oldu. Piyasasının düzeltme hareketine girmesi birçok altcoin‘i de, Bitcoin’de olduğundan daha fazla olumsuz etkiledi.

Tabii ki son dönemde “fenomen token’lar olarak hayatımıza giren birçok kripto parada da düşüşler daha hızlı oldu. En büyük “meme token”lardan olsan Shiba Inu’daki hareketlilik de dikkat çekti. Ethereum tabanlı token’ların balina adreslerini takip eden WhaleStats’taki verilere göre; Shiba Inu’daki aktif adres sayısı gittikçe artıyor ve artışın oranı da yüzde 88 oldu.

Uzmanlar hareketlilikteki artışın genelde hesaplar işlemler yapmaya başladığı zaman görüldüğünü belirtiyor. Ancak bu hareketlilik bir satış aktivitesi de olabilir. Shiba Inu fiyatına bakıldığında, düşüşe karşı koyamadığı ve 0,000030 doların da altına indiği görülüyor. Fenomen token, Ekim ayı sonunda kendi ATH’sini yapmış ve 0,000086 dolara kadar çıkmıştı.

FTX token ile savaşıyor

İlk 1000 Ethereum balinaları arasında da SHIB en çok tercih edilen token olarak ön plâna çıkıyor. SHIB’in hemen arkasında ise FTX borsanın kendi token’ı olan FTT bulunuyor. Bu balinaların ellerinde bulundurdukları toplam SHIB’in değeri ise 1,5 milyar dolardan fazla…

Son dönemde yakılan SHIB’lerin sayısı da her geçen gün artıyor. Shiba Inu topluluğu her geçen gün büyümeye devam ederken, dün yakılan SHIB miktarı ise 27.6 milyon adet oldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl