Shiba Inu (SHIB), AMC tarafından resmen kabul edilecek

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan ABD merkezli AMC’nin Shiba Inu‘yu (SHIB) bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceği kesinleşti.

AMC CEO’su Adam Aron, bugün Twitter’dan yaptığı açıklamada, SHIB’i 60 ila 120 gün içerisinde önde gelen kripto para ödeme şirketi BitPay aracılığıyla kabul edeceklerini bildirdi. Aron, BitPay’in kendi önerisi üzerine Shiba Inu’yu kabul etmeye başlayacağını ve hizmeti ilk kez AMC’nin kullanacağını ifade etti.

Shiba Inu topluluğu, AMC’nin bu kripto parayı kabul etmesi için son dönemde baskı kurmaya başlamıştı. Kullanıcılardan Aron’ın tweet’lerinin altına Shiba Inu’yu da kabul etmeleri için çok sayıda talep geliyordu.

Geçtiğimiz hafta Aron, AMC’nin çevrim içi ödemelerde Bitcoin, Ether ve diğer kripto paraları kabul etmeye başladığını açıklamıştı.

AMC, dünya çapında yaklaşık 1000 lokasyonda faaliyet gösteriyor. Şirket, 2020 yılı boyunca 1.24 milyar dolar gelir elde etmiş, net gelir ise eksi 4.6 milyar dolar olarak gerçekleşmişti. Piyasa değeri 22 milyar dolar olan AMC’nin hisseleri, 42.68 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl