Shiba Inu (SHIB), işlem oranlarında arayı açtı

Bugün 0.00004447 dolar ile yeni bir rekor seviyeye ulaşan Shiba Inu (SHIB), borsalarda açık ara farkla en çok alınıp satılan kripto para oldu.

TSİ 15.45 itibari ile Coinbase’de gerçekleşen toplam işlem hacminin yüzde 35’ini tek başına SHIB oluşturuyor. Ona en yakın kripto para ise yüzde 13 ile Ether. Binance’te de durum farksız. Bu borsada, yüzde 7.5 ile SHIB zirvede yer alırken onu yüzde 3.20 ile Bitcoin izliyor.

Türk yatırımcıların da büyük ilgi gösterdiği bilinen SHIB’te bu durum rakamlarla da açıkça görülüyor. Yakın zaman önce Shiba Inu’yu listleyen BtcTurk Pro’nun toplam işlem hacminin yüzde 40’ından biraz fazlasını bu kripto para oluşturuyor.

Son yükseliş ve gelen yeni rekorla beraber SHIB’in piyasadaki payı da yüzde 0.7’ye kadar yükseldi. Öte yandan SHIB, Ethereum ağında da Tether USD’nin ardından en çok kullanılan token oldu. Son 24 saatteki veriler Shiba’nın 36 bin 72 tekil göndericiyle ikinci sırada olduğunu gösteriyor. Birinci sıradaki USDT‘de bu rakam 59 bin 366 iken üçüncü sırada bulunan USDC’de ise 26 bin 345.

Coinbase müşterilerinde alım oranı yüzde 73’e çıktı

Coinbase’in paylaştığı, son 24 saatte SHIB’deki net pozisyonlarını artıran veya azaltan Coinbase müşterileri verisine göre yüzde 73 oranında alım yönünde işlem yapıldı. Artan alım verisi, varlığın popülaritesinin arttığının net bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Shiba Inu’da tüm bu fiyat hareketi ve ilgiyi körükleyen en önemli etken ise en popüler alım satım platformlarından Robinhood’un Shiba’yı listeleme ihtimali. Platformun belirli müşterilere “Son üç ayda aşağıdaki kripto paralardan herhangi birini satın aldınız mı?” şeklinde bir soru yönelttiği ve burada diğer birkaç kripto parayla birlikte SHIB’e de yer verdiği öğrenildi. Robinhood’a rakip olarak görülen Public.com, geçtiğimiz günlerde SHIB’i listelemeye başlamıştı. Bu arada Robinhood CEO’su Tenev ise CNBC’de katıldığı yayında, SHIB’in listelenip listelenmeyeceği konusunda sorulan soruyu geçiştirmişti. Kripto paranın Robinhood’da listelenmesi için başlatılan Change.org kampanyası da bugün itibari ile 300 bin imzaya ulaştı.

SHIB piyasa değeri 20 milyar doları geçti

CoinGecko verilerine göre 20 milyar dolarlık piyasa değerini geçen Shiba Inu, sabit coin’ler USDT ve USDC hariç tutulduğunda piyasa değeriyle en büyük dokuzuncu kripto para. Bu sıralamada, Shiba Inu’nun üzerinde ise Dogecoin yer alıyor. 34 milyar dolarlık piyasa değeriyle SHIB’in DOGE’u kısa vadede geride bırakması zor gözükse de kripto para piyasası, her an her şeyin değişebileceği bir potansiyele sahip.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl