Shiba Inu (SHIB) işlemlerinde yüzde 40’lık büyük düşüş

Özellikle 2021'in ikinci yarısında büyük ilgi gören ve Ekim ayının sonlarında rekor kıran Shiba Inu (SHIB), kripto para piyasalarındaki genel düşüşten ciddi şekilde etkilendi. SHIB'deki zincir üstü verilere göre fenomen token'da işlem oranı sadece Ocak ayında %40'lık düşüş yaşadı.

Ekim ayı sonunda (28 Ekim) 0,000086 dolarlık fiyatıyla ATH yapan ve inanılmaz bir yükseliş kaydeden Shiba Inu, piyasalardaki genel düşüşe de direnemedi. Uzun süre en büyük Ethereum cüzdanlarında, dolar değeri bakımından en fazla miktarda tutulan token olan Shiba, bu unvanını FTX borsasının coin’i olan FTT’ye kaybetti.

Kasım ayından 4 kat daha düşük!

Özellikle SHIB zincir üstü işlemlerin sayısının Ocak ayında %40’tan fazla düşmesi fenomen token’da art arda dördüncü aylık geri gidişi net şekilde gözler önüne serdi. SHIB, blok zinciri analitik web sitesi bloxy.info’dan alınan verilere göre; Aralık 2021’de 475 bin olan zincir üstü işlem sayısı, Ocak 2022’nin son günü itibariyle 279 bine düştü. Bu da %41’lik bir düşüşü işaret ediyor.

Bir başka önemli nokta ise; Ocak ayındaki işlem sayısının da, Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1 milyon 389 bin işlemden dört kat daha düşük olması…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Buterin’e SHIB fonundan 100 milyon dolar!

Google’daki aramalarda %92 düşüş

SHIB’in aranma oranlarındaki ciddi üşüş de dikkat çekiyor. Son 3 ayda SHIB’in Google’daki aranmaları da %90 oranında azalmış durumda… Verilere göre, “Shiba Inu satın al” cümlesi, 29 Ekim tarihinde 100 birimlik aranmaya ulaşırken, 29 Ocak 2022’de bu rakam 8 oldu. Yani bu cümlenin aranmasında %92’ye varan bir düşüş kaydedildi. En çok arama yapılan ülkelerin de sırasıyla Nijerya, Katar ve Kuzey Makedonya olması da gözlerden kaçmadı.

Ancak tüm bu düşüşlere rağmen bazı platformlar da fenomen token’ı listelemeye devam ediyor. Robinhood tartışmaları arasında SHIB’i platforma ekleyen son şirket Uphold oldu.

Bir dönem en büyük ilk 10 kripto para arasına giren SHIB, şu anda 11.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. sırada yer alıyor. Fenomen kripto para haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0,000020 dolaran işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl