Shiba Inu (SHIB) sessizliğini bozdu, sert yükseldi

Eylül ayında müthiş bir fiyat rallisi başlatan ve 28 Ekim'de ATH yapan Shiba Inu (SHIB) son dönemdeki düşüşün ardından bu sabah itibariyle yeniden sert yükseliş yaşadı. Yüzde 30'dan fazla yükselen fenomen token, 0.000053 dolar seviyesine kadar çıktı. ABD'nin ikinci en büyük borsası olarak görülen Kraken de dün SHIB listelemesini açıklamıştı.

Dogecoin’in rakibi olarak görülen ve Türkiye’den büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan Shiba Inu (SHIB), sessizliğini bozdu ve 0.000054 dolara yükseldi. Dün 0.000039 dolardan işlem gören token, bu sabah saatleri itibariyle fiyat hareketine başladı.

Hatırlanacağı üzere dün de SHIB balinalarının cüzdanalarına ciddi oranda ekleme yaptıkları görülmüştü.

Kraken de listeledi

Piyasadaki genel düşüşten dolayı da fiyatı tepe noktasından yüzde 50 oranında eriyen SHIB’de hacimler de ciddi şekilde düşmüştü. Ağustos 2020’de çıkarılan Ethereum tabanlı fenomen token, dün ABD’nin ikinci en büyük borsası olan Kraken tarafından da resmen duyurulmuştu. Komisyonsuz hisse senedi ve kripto para alım satım platformu Robinhood’un da Shiba Inu’yu listeleyip listelemeyeceği hala merak konusu… Böyle bir listelenme de fiyatı ciddi şekilde yukarı taşıyabilir.

Açıklamadan kısa süre sonra dikkat çeken alım

Kraken’in Shiba Inu açıklamasının ardından ise dikkat çeken bir yüklü miktarda alımın gelmesi de gözlerden kaçmadı. Gimli takma adını kullanan anonim bir balina, 1 milyon dolar değerin üzerinde SHIB alımı yaptı. Whalestats’tan alınan rakamlara göre bu balinanın elinde şu anda 59 milyar SHIB bulunuyor. Bu adresin elindeki SHIB’lerin değeri şu anki fiyata bakıldığında yaklaşık 3 milyon 100 bin dolar civarında.

Balina üstünlüğü çok bariz

Bilindiği üzere Shiba Inu sahibi olan balinalar, toplam arzın da önemli bir bölümünü elinde bulunduruyor ve bu durum küçük yatırımcı için bir risk oluşturuyor. Örnek olarak en büyük iki SHIB cüzdanı toplam arzın yüzde 5’ini kendi başlarına ellerinde tutuyorlar. Geçtiğimiz haftalarda da, SHIB tutan toplam adres sayısı ilk kez 1 milyonu aşmıştı.

Türkiye’den de ciddi bir kalabalığa hitap eden SHIB, özellikle bol sıfırlı olması ve ucuz fiyata çok fazla adet alınabilmesiyle tüm dünyada ilgi görüyor.

AVAX’ı geçti

Öte yandan SHIB’deki son yükseliş, fenomen kripto paranın kısa süre önce rekor kıran AVAX’ı da en büyük kripto paralar sıralamasında geride bırakamasını sağladı. 28 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan SHIB, 26 milyar dolarda kalan AVAX’ı geçti ve 11. sıraya yükseldi. 10. sırada ise SHIB’in rakibi olarak görülen Dogecoin bulunuyor. DOGE’un piyasa değeri ise 28 milyar 800 milyon dolar civarında.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl