Shiba Inu ve Dogecoin “Hindistan’ın Coinbase’i” tarafından listelendi

Son olarak kripto paraların yasaklanmayacağı, sadece regüle edileceğinin açıklandığı Hindistan'da ülkenin önemli borsalarından Unocoin, Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin'i (DOGE) listeledi. Şu an için Dogecoin Hindistan rupisi, Shiba Inu ise USDT ile alınıp satılabiliyor.

Fenomen coin furyasının ciddi şekilde yaşandığı ülkelerden biri olan Hindistan’da, ülkenin Bitcoin-rupi bazında en büyük borsası olarak görülen hatta “Hindistan’ın Coinbase’i” olarak da adlandırılan Unocoin, hem Shiba Inu hem de Dogecoin’i listelediğini duyurdu.

Borsa kullanıcıları şu anda Dogecoin’i Hindistan rupisi, Shiba Inu’yu ise Tether ile salıp satabilecekler. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay da, ülkenin 1 milyar dolar değere ulaşan ilk borsası CoinDCX, SHIB’i listelediğini duyurmuştu.

SHIB’e akın var

Bol sıfırlı değeri sebebiyle birçok ülkede olduğu gibi Hindistan’da da önemli bir hayran kitlesi bulunan Shiba Inu, her sene altın ve hisse senedi yatırımları yapılan ulusal festivalde en çok satın alınan varlıklardan biri olmuştu. Hatta SHIB’in Kasım ayındaki festival döneminde ülkede en ucuz ve en çok reklamı yapılan kripto para konumunda olduğu belirtilmişti.

“Meme coin”lerin en büyükleri olan DOGE ve SHIB aynı zamanda birbirlerine rakip olarak da görülüyorlar. Şu anda 11. en büyük kripto para olan DOGE’un piyasa değeri 21 milyar dolar, 13. en büyük kripto para olan SHIB’in ise 18 milyar dolar civarında…

Hindistan o yasayı bekliyor

Kripto paralar konusunda birkaç senedir yasakalama haberlerinin yoğun olarak çıktığı ülkede son olarak yine yasaklayıcı bir yasanın olduğu öne sürülmüş ancak ülkenin maliye bakanı yaptığı resmi açıklamayla bu iddiaları sonlandırmıştı. Bakan, “Yasak yok, regülasyon gelecek” demişti. Parlamentonun bir alt meclisine gönderilen yasa tasarısının kısa sürede üct meclise gönderilip kabuled ilmesi bekleniyor. Kripto paralardan sorumlu olacak devlet kurumunun ise menkul kıymetler borsası olması hedefleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl