Shiba Inu miktarı şaşırttı: WazirX, rezerv raporunu yayımladı

Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX, halka açık bir şekilde cüzdan adreslerini ve sahip olduğu dijital varlık miktarını gösteren Rezerv Kanıtı’nı (PoR) paylaşan borsalar arasına katıldı. Buna göre borsa cüzdanlarındaki en büyük varlık Shiba Inu.

Şirketin yayımladığı blog yazısında, rezerv kanıtı raporunun amacının “Hindistan’ın kripto ekosisteminde tam şeffaflığı teşvik etmek” olduğu belirtildi. Borsa, rezerv doğrulaması için üçüncü taraf bir kripto varlık izleme platformu olan Coin Gabbar ile iş birliğine gitti.

Borsanın rezervlerinin Coin Gabbar tarafından yapılan bir dökümü, WazirX’in kripto varlıklarının yüzde 19’undan fazlasının Shiba Inu’da olduğunu gösteriyor. Paylaşılanlara göre platformda, 54 milyon doların üzerinde değere sahip yaklaşık 6.09 trilyon SHIB token’ı bulunuyor.

SHIB’den sonra en büyük varlıklar

WazirX’in sonraki en büyük üç varlığı, yüzde 8.32 ile Bitcoin, yüzde 9.36 ile Ethereum ve yüzde 8.17 ile Dogecoin’den oluşuyor. Borsa, toplam 301 farklı kripto paraya sahip olduğunu açıkladı.

Özellikle, WazirX’in geçen yıl Tether de dahil olmak üzere birkaç büyük sabit coin’i listeden çıkaracağını ve bunları Binance USD’ye (BUSD) dönüştüreceğini açıklamasına rağmen rezervlerin Tether cinsinde olması dikkat çekti.

Bu arada, toplam kullanıcı varlıklarının yaklaşık 257.5 milyon doları Binance cüzdanlarında, 26.45 milyon doları ise diğer borsalarda tutuluyor. WazirX’in başkan yardımcısı Rajagopal Menon yaptığı açıklamada, “Cüzdan adreslerimizi, borsa listemizi ve bağımsız PoR raporumuzu kamuya açık hale getirerek, kullanıcılarımıza hak ettikleri güveni sağlamayı umuyoruz.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. rıdvan orak Yanıtla

    anlaşıldı…
    olası iflasında sırada shiba var