Shiba’da gözler Shiboshi’lere çevrildi: Milyon dolarlık yakım gerçekleşebilir

Avatar koleksiyonlarının kazandığı popülerlik ile birlikte, blok zinciri projeleri de gözünü NFT avatarlara çevirdi. Bunun son örneği ise Shiba Inu.

Geçtiğimiz haftada ciddi bir fiyat artışı yakalayan SHIB, piyasa büyüklüğü bakımından ilk 15’te yer alıyor. “Dogekiller” yani DOGE’un yerine alternatif olarak çıkan proje, amacına giderek yaklaşıyor. Shiba Inu, merkeziyetsiz finans ve NFT gelişmeleri ile birlikte aktif olarak güncelleniyor. Bu güncellemeler doğrultusunda da son olarak NFT avatar projesini başlattı. Shibu Inu’nun önümüzdeki zaman diliminde dağıtacağı NFT’ler ile ilgili bilmeniz gerekenler neler?

SHIB projesinin adeta maskotu olarak bilinen Shiba Inu cinsindeki köpeğin çiziminden oluşan avatar koleksiyonun satışı muhtemelen önümüzdeki hafta başlayacak. SHIB destekçilerinin NFT satışına katılabilmek için LEASH token satın almaları gerekiyor. Ardından, satın aldıkları LEASH token’ları Böylelikle, satışa erken katılım hakkı elde edebiliyorlar.

Tabii, ilk 24 saat içerisinde satın alınacak NFT’ler için bu durum geçerli. İlk günün ardından ETH ile de Shiba Inu NFT’leri satın alabiliyorsunuz.

Koleksiyonun adı, Bitcoin’in kurucusu olan Satoshi’ye gönderme yapma amacıyla Shiboshis konulmuş. Shiba Inu NFT’lerinden erken dönemde faydalanmak isteyenler ‘mint’ tarihi için beklemede kalmadı. Çünkü, henüz netleşmiş bir tarih bulunmuyor. İlgilenenler Shiba’nın platformu üzerinden NFT basım işlemini gerçekleştirebilirler. Satışa katılmayanlar ise NFT’lerini OpenSea gibi ikincil piyasalardan satın alabilirler.

Shiba Inu’nun NFT projesinin ‘mint’ sisteminde bir çeşit derecelendirme mekanizması kullanılıyor. Kısaca açıklamak gerekirse, NFT’ler ‘mint’ edildikçe, ‘mint’ fiyatları artmaya başlıyor. Örneğin, ilk 3000 Shiboshi için 0.1 ETH (LEASH olarak) ödemeniz gerekiyor. Bir sonraki 5000 Shiboshi avatarı için 0.2 ETH ve son 2000 Shiboshi için 0.3 ETH’lik bir ödeme yapmanız gerekiyor. Her bir cüzdan en fazla on adet Shiboshi basılabiliyor.

Tüm Shiboshi’lerin ismi değişirse milyon dolarlık yakım olabilir

Shiboshi’lerin bir diğer özelliği ise, NFT’yi tutan kişi tarafından isim alabiliyor olması. Buna karşın, ‘mint’ sürecinde ve nadirliği tespit etmek için sayılardan oluşan isimleri olacağını belirtelim. Fakat, siz, dilerseniz 100 dolarlık ek bir ücret ödeyerek Shiba Inu NFT’nize orijinal bir isim verebiliyorsunuz. Kullanıcılar isim değiştirdikçe, SHIB token’ların yakılmasına fayda sağlıyor. Eğer bütün Shiboshi’lerin ismi değişirse toplamda en az 1 milyon dolarlık yakım işlemi gerçekleşebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl